REKLAMA:

41 rodzin z Zambrowa otrzymało szlachetne paczki

społeczeństwo
12.12.2011 r., godz. 06.30
41 rodzin z Zambrowa otrzymało szlachetne paczki
Już po raz drugi w Zambrowie „Szlachetna Paczka” osiągnęła pełny sukces! Dzięki niej zostało uszczęśliwionych aż 41 rodzin. Mimo biedy, złych warunków, będą spędzać Boże Narodzenie z uśmiechami na twarzach, bo jest ktoś, kogo obchodzi ich los. Właśnie dla nich sztab wolontariuszy, przez dni objęte akcją, wkładał masę sił i serca w ankietowanie, odbieranie paczek i dostarczanie paczek danej rodzinie.

Kilkudziesięciu wolontariuszy w ciągu minionej soboty i niedzieli rozwiozło do 41 rodzin z Zambrowa i okolic paczki w ramach ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”.

Akcja, która w Polsce przeprowadzana była po raz jedenasty, polegała na dotarciu przez wolontariuszy do ubogich rodzin potrzebujących różnorakiej pomocy. Wolontariusze odwiedzali rodziny i poprzez wypełnianie ankiety mieli za zadanie rozpoznanie faktycznych, a jednoczenie realnych do zaspokojenia potrzeb. W sumie zambrowscy wolontariusze do ogólnopolskiej anonimowej internetowej bazy danych w tym roku wprowadzili 41 rodzin. Przy każdej wyszczególnione było, czego dana rodzina najbardziej potrzebuje.

- „Priorytetem w tym roku były rodziny wielodzietne, w których jest niepełnosprawność, samotny rodzic lub niezawinione bezrobocie” – powiedziała nam opiekunka Szkolnego Klubu Wolontariatu w ZS1 i jedna z koordynatorek akcji Bogusława Wiśniewska.

Następnie wolontariusze szukali darczyńców w zambrowskim społeczeństwie. I to skutecznie, bo do przygotowania konkretnych paczek zgłosiło się wiele osób indywidualnych, grup oraz instytucji, w tym Urząd Miasta, Radio Nadzieja, czy radni samorządowi. Ponadto darczyńcy zgłaszali się sami, poprzez odwiedzanie oficjalnej strony akcji i deklarowanie chęci przygotowania paczki dla konkretnej rodziny z Zambrowa. W ten sposób 15 potrzebujących rodzin z Zambrowa otrzymało paczki od firm, instytucji i osób prywatnych z Warszawy. Jedna z takich osób ufundowała dla rodziny w Zambrowie kuchenkę, pralkę i lodówkę! Znalazł się również darczyńca, który ufundował kanapę. Hojność ludzi w tym roku była więc ogromna.

Co jeszcze znalazło się w tych wyjątkowych paczkach? Oczywiście to, co niezbędne i najbardziej potrzebne w tym okresie przedświątecznym i zimowym – żywność, środki czystości, ubrania, buty, sprzęty AGD, łóżka i materace, ale były też prawdziwe prezenty, te, o których rodziny na co dzień mogą tylko pomarzyć. Dla dzieci w paczkach znalazły się m.in. przybory szkolne i zabawki.

Wszystkie przygotowane paczki darczyńcy w minioną sobotę i niedzielę dostarczali do zambrowskiego magazynu „Szlachetnej Paczki” – budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie. Część paczek darczyńcy przesyłali z odległych miast. Do przywiezienia paczek z Warszawy potrzebne były aż dwa samochody ciężarowe! Paczki, które trafiały do magazynu natychmiast były oznakowane i przekazywane wolontariuszom, którzy wcześniej ankietowali potrzebujące rodziny. Wolontariusze odwiedzili każdą rodzinę ponownie, tym razem dostarczając im paczki z rzeczami, o które prosili. Transportem paczek zajmowali się sami wolontariusze. Pomogli także zambrowscy policjanci.

Pomysłodawcami zorganizowania sztabu „Szlachetnej Paczki” w Zambrowie byli wolontariusze z ZS1 pod pieką Bogusławy Wiśniewskiej i Krzysztofa Boruca oraz młodzież wolontariacka z MG1.

Celem „Szlachetnej Paczki” było umożliwienie niesienia skutecznej pomocy. Gratulujemy wolontariuszom i darczyńcom. Słowa podziękowania wolontariusze kierują również do dyrekcji MOK, za udostępnienie budynku na potrzeby magazynu akcji.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: