REKLAMA:

Znamy nominowanych do „Zambrowskich Żubrów 2010”

samorząd
15.02.2011 r., godz. 06.20
O dziesięć statuetek Żubra w tym roku rywalizuje 25 nominowanych.

W ostatnią sobotę lutego odbędzie się w Zambrowie uroczysta gala wręczenia dorocznych nagród burmistrza – Zambrowskich Żubrów za rok 2010. Statuetki wręczane będą po raz jedenasty. Otrzymają je osoby, które najbardziej przyczyniły się do promocji miasta.

31 stycznia upłynął termin zgłaszania kandydatów do nagrody. Spośród wszystkich zgłoszeń 11-o osobowa kapituła w składzie: Zbigniew Korzeniowski – Przewodniczący Komisji, Zyta Brysacz, Janina Komorowska, Teresa Szumowska, Anna Wiśniewska, Zbigniew Teofil Jach, Henryk Kosieradzki, ks. Jerzy Samsel, Sławomir Skrzypkowski, Marian Skibiński, Ewa Glińska; wytypowała nominowanych.

W tym roku o 10 statuetek Żubra rywalizuje 25 nominowanych, w tym w kategoriach: twórczość i upowszechnianie kultury – 6 osób, upowszechnianie kultury fizycznej - 1, działalność społeczna i charytatywna – 3, najlepszy sportowiec – 4, najlepszy uczeń szkół podstawowych – 3, uczeń gimnazjum – 2, uczeń szkół ponadgimnazjalnych – 3 oraz w kategorii sponsor roku – 3. Niestety nie zgłoszono w tym roku żadnej nominacji w kategorii inwestycja roku.

W każdej kategorii przyznany zostanie jeden Złoty Żubr. Wśród uczniów Żubrem nagrodzeni zostaną najlepsi uczniowie w każdej kategorii wiekowej, natomiast wśród sponsorów przyznawane będą trzy żubry: złoty, srebrny i brązowy.

Poniżej przedstawiamy sylwetki nominowanych, natomiast laureatów – tegorocznych zdobywców Żubrów – poznamy podczas uroczystej gali 26 lutego.

Kategoria: Sponsor roku
:: Firma GOLCHEM
Firma powstała w 1991 r. Początkowo zakres działalności ograniczał się wyłącznie do punktu sprzedaży środków malarskich. Obecnie GOLCHEM to trzy sklepy z materiałami wykończeniowymi plus stale rosnące grono klientów. Firma ściśle współpracuje z władzami samorządowymi jako gospodarzem terenu. GOLCHEM jest jednym z głównych sponsorów imprez jakie organizuje Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie. Większe imprezy plenerowe, którym firma towarzyszy to: Dni Zambrowa, Pożegnanie Lata.

:: Bank Spółdzielczy w Zambrowie
Jest jednym z głównych sponsorów imprez jakie organizuje Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie. Większe imprezy plenerowe, którym towarzyszy Bank Spółdzielczy to: Dni Zambrowa – sponsor strategiczny, Pożegnanie Lata – sponsor strategiczny oraz Międzynarodowa Parada Młodzieżowych Orkiestr Dętych. Bank Spółdzielczy w Zambrowie towarzyszy również imprezom takim jak: Zambrowskie Żubry, Plener Malarski. Pomaga w finansowaniu działalności: Teatru Form Różnych, Miejskiej Młodzieżowej orkiestry Dętej, Zespołu Instrumentalno - Wokalnego „Camerata”, czy wydania tomików poezji zambrowskich poetów.

:: Zakład Produkcji Kruszyw Rupińscy w Szumowie
Firma ściśle współpracuje z władzami samorządowymi. Jest nie tylko pracodawcą, ale również ofiarodawcą wspomagającym różnego typu instytucje i organizacje działające na bliższym i dalszym terenie. Jest jednym z głównych sponsorów imprez jakie organizuje MOK. Większe imprezy plenerowe, którym firma towarzyszy to: Dni Zambrowa, Pożegnanie Lata, Międzynarodowa Parada Młodzieżowych Orkiestr Dętych. ZPK w Szumowie finansuje wydania tomików poezji zambrowskich poetów.

:: Kategoria: Twórczość i upowszechnianie kultury
:: Michał Selerowski
Młody artysta rzeźbiarz mieszkający i tworzący w Zambrowie. Absolwent Liceum Plastycznego w Łomży i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest autorem wielu realizacji w różnych miastach Polski między innymi w Łomży, Międzyzdrojach, Poznaniu, Warszawie, Ostrołęce, Szepietowie jak i w Zambrowie. Mimo młodego wieku posiada duży dorobek artystyczny: Pomnik Oficera Wojska Polskiego XX-lecia Międzywojennego wraz z 4 tablicami z brązu w Zambrowie, pomnik Hanki Bielickiej na ławeczce w Łomży, pomnika Gustawa Holubka na ławeczce stojący na promenadzie gwiazd w Międzyzdrojach, pomnik ławeczki Prezes Fundacji POLSAT Małgorzaty Żak (rzeźba znajduje się obecnie w Afryce).

:: Paweł Jasionowski
Zambrowianin, wokalista, multiinstrumentalista, od 2007 roku lider i założyciel zespołu Masters. Jeden z najmłodszych wykonawców muzyki Dance i disco w Polsce. Do największych przebojów należy utwór „Żono moja”. Reprezentuje Zambrów podczas licznych występów w całej Polsce i poza granicami. Chętnie angażuje się w działalność charytatywną. Od czterech lat koncertował na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dla powodzian, w domach dziecka, domach opieki społecznej, a nawet dla więźniów zakładu karnego. Jest przykładem młodego człowieka, który realizuje swoją pasję i znalazł pomysł na życie. Dostał nominację również w kategorii Działalność społeczna i charytatywna.

:: Wanda Kruszewska
Mieszkanka Zambrowa, absolwentka Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Pracowała w szkolnictwie rolniczym w Zambrowie, jako nauczycielka, zastępca dyrektora, katechetka. Malarstwem interesowała się od wielu lat. Malować - już nie tylko do szuflady, zaczęła w 2003 roku. Od początku istnienia Pracowni Malarstwa Sztalugowego Miejskiego Ośrodka Kultury pani Wanda bierze czynny udział we wszystkich działaniach kulturalnych. Tematyką jej prac są pejzaże, martwe natury, kwiaty, motywy sakralne. Jej dorobek artystyczny to dwanaście wystaw, w tym trzy indywidualne.

:: Klub Miłośników Motocykli „ŻUBR”
Istnieje od 1999 r. jako stowarzyszenie i skupia w chwili obecnej 35 czynnych członków. Rok 2010 był rokiem niezwykle czynnej działalności klubu na terenie całego kraju. W kwietniu razem Powiatową Komendą Państwowej Straży Pożarnej zorganizował ogólnopolską akcję "Motoserce" polegającą na czynnym oddawaniu krwi. Czynnie uczestniczył w imprezach charytatywnych i kulturaklnych: XXXIII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej, podlaskie rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Białymstoku, Spotkanie motocyklistów z wychowankami Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Długoborzu, Obchody dni Patrona Józefa Piłsudskiego w szkole podstawowej w Paproci, Dni otwarte Urzędu Celnego w Łomży, Dzień Dziecka, Motocykliści - Powodzianom razem z WOŚP Zambrów, Dar Krwi Darem Życia, Ogólnopolski Zlot Motocyklowy w Czerwonym Borze (pokaz ratownictwa drogowego, Rajd o Puchar Burmistrza Miasta Zambrów, Parada ulicami miasta Zambrowa z pokazem jazdy ekstremalnej), Studio Region Telewizji Białystok, Pierwszy Zambrowski Jarmark Staroci i Rozmaitości, Inscenizacja Stanu Wojennego. Klub dostał nominację również w kategorii Działalność społeczna i charytatywna.

:: Witomiła Wołk – Jezierska
Artysta plastyk z dyplomami w dwóch specjalnościach Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W pracy zawodowej piastowała stanowisko naczelnego grafika Teatru Narodowego w Warszawie, była wieloletnim kierownikiem Pracowni Konserwacji Grafiki, obecnie prowadzi własne atelier konserwacji zabytków. Za twórczość plastyczną została wyróżniona przez Ministerstwo Kultury i Sztuki RP odznaczeniami: „Zasłużony Działacz Kultury” i „Złotą Odznaką za Opiekę nad Zabytkami”. W listopadzie 2010 r. w Zambrowie odbyła się promocja książki „Wołyńska i Mazowiecka Szkoła Podchorążych Rezerwy Artylerii” to praca poświęcona wykładowcom tych Szkół, zamordowanych przez NKWD ZSRR w Katyniu i Charkowie w 1940.

:: Jerzy Dąbrowski
Z Zambrowem związany od lat poprzez fakt, że w 71. PP Jego ojciec służył tu i poległ w bitwie o Zambrów, 11 września 1939 roku. Opracował i wydał własnym staraniem w małym nakładzie następujące pozycje: „Działania 71. pp w bitwie o Zambrów 11 września 1939 r. (wypisy)”. „Przebieg służby w Wojsku Polskim II RP i życie rodzinne kpt. Władysława Dąbrowskiego II; 1929-1939 oraz okupacja i lata powojenne”. Na wniosek Regionalnej Izby Historycznej w Zambrowie w listopadzie 2007 został odznaczony Medalem „Opiekun miejsc pamięci narodowej”. We wrześniu 2009 r. Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie wydał książkę „71 Zambrowski Pułk Piechoty. Zarys historii i udział w wojnie obronnej 1939r”. Z okazji 70 rocznicy bitwy pod Zambrowem wydał pod patronatem MOK Zambrów: „71 Zambrowski Pułk Piechoty. Zarys historii i udział w wojnie obronnej 1939 r.”, Zambrów 2009. W roku 2010 ukazało się wydanie drugie rozszerzone i uzupełnione.

Kategoria: Upowszechnianie kultury fizycznej
:: Anna Kaczyńska
Mgr wychowania fizycznego, instruktor rekreacji ruchowej, samoobrony i aerobiku. Od 12 roku życia trenuje Karate Kyokushin. Obecnie jest instruktorem Zambrowskiego Klubu Karate Kyokushin i aktywnym zawodnikiem występującym w barwach Zambrowa. W styczniu zdobyła złoty medal na Otwartych Mistrzostwach Stanów Zjednoczonych w Los Angeles, w maju - brąz na Mistrzostwach Europy na Ukrainie w Kijowie, w sierpniu z Mistrzostw Świata w Tokio wróciła bez medalu, ale na wysokiej 5-tej pozycji w świecie. W listopadzie znów stanęła na podium na Mistrzostwach Europy w Otwartej Kategorii w Paryżu, zdobywając brązowy medal. Wielokrotna srebrna medalistka z: Mistrzostw Polski Seniorów Open i Kata Karate Kyokushin, Wagowych Mistrzostw Europy Karate Kyokushin seniorów, Mistrzostw Świata w Tokyo i Mistrzostw USA. Listopad 2010 - 1 miejsce w X Mistrzostwach Europy Open. 2 miejsce w XI Mistrzostwach Polski Seniorów Open. Srebro w Mistrzostwach świata w Tokio. Maj 2011r. 2 miejsce w XIV Wagowych Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin w Bukareszcie 15 styczeń 2011 - 4 miejsce w plebiscycie na najpopularniejszego sportowca Podlasia.

Kategoria: Działalność społeczna i charytatywna
:: Paweł Jasionowski

:: Sztab XVIII Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i akcji WOŚP „STOP POWODZIOM” przy Miejskim Gimnazjum nr 1 w Zambrowie
Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ma swoją siedzibę w MG nr 1 im. T. Kościuszki od roku 2002 tj. od chwili organizacji X finału WOŚP. W każdym następnym roku dzięki inicjatywom grup wolontariackich, uczniów, Samorządu Uczniowskiego oraz absolwentów MG nr 1 tworzone są sztaby podejmujące się organizacji kolejnych Finałów WOŚP. Sztaby te nie ograniczają swojej działalności tylko do środowiska szkoły i miasta, ale rozszerzają na kolejne na kolejne gminy powiatu zambrowskiego i powiatu wysokomazowieckiego. Poszukują nowych sprzymierzeńców i wolontariuszy z tych terenów. O efektach działalności społecznej i charytatywnej sztabów WOŚP w latach 2002-2009 świadczy kwota prawie 196 000 złotych, zebrana i przekazana na konto fundacji WOŚP.

:: Klub Miłośników Motocykli „ŻUBR”

Kategoria: Najlepszy uczeń szkół podstawowych
:: Anna Lubowicka
Wzorowa uczennica kl. VI Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie ze średnią ocen 5,82. Zajęła III miejsce w Polsce w konkursie na Plakat z okazji 70. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej oraz bardzo dobry wynik na szczeblu Polski w ekologicznym konkursie wiedzowym. Została dwukrotną finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego oraz Wojewódzkiego konkursu Historycznego.

:: Wiktoria Łada
W roku szkolnym 2009/2010 uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Zambrowie. Uzyskała najwyższą w szkole średnią ocen z przedmiotów obowiązkowych – 5,63, wzorową ocenę z zachowania i 40 pkt. ze sprawdzianu zewnętrznego. Za swoje osiągnięcia w nauce Rada Pedagogiczna przyznała jej tytuł „Prymusa Szkoły 2009/2010”. Była uczennicą o wszechstronnych zainteresowaniach. Została laureatką Wojewódzkiego konkursu Matematycznego oraz finalistką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Zdobyła wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”. Dostała nominację również w kategorii Najlepszy sportowiec.

:: Damian Wyszołmirski
Ukończył Szkołę Podstawową Nr 5 w Zambrowie w ubiegłym roku szkolnym. Laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego w roku szkolnym 2009/2010, laureat Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego w roku szkolnym 2009/2010, bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie „Kangur” w roku 2010, I miejsce w konkursie English Expert na szczeblu miejskim w roku szkolnym 2009/2010, wyróżnienie w Ogólnopolskim konkursie Przedmiotowym „GENIUSZ 2009” z matematyki.

Kategoria: Najlepszy uczeń gimnazjum
:: Małgorzata Przychodzeń
W roku szkolnym 2009/2010 była uczennicą III klasy Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie. Swoją postawą i uzyskiwanymi wynikami w nauce przyczynia się do promocji ZSO oraz Miasta. Regularnie utrzymuje średnią ocen powyżej 5,00. Rok szkolny 2009/2010 zakończyła ze średnią ocen z obowiązkowych przedmiotów nauczania: 5,6 oraz uzyskaniem świadectwa ukończenia gimnazjum z wyróżnieniem. Laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z Chemii „OLIMPUS” Sesja wiosenna, Laureat Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego, Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Rosyjskiego.

:: Dagmara Marlena Kacprzak
W latach 2007-2010 była uczennicą MG1. Uzyskiwała bardzo wysokie wyniki nauczania. Na koniec roku szkolnego 2009/2010 - średnia ocen 5,93. W czasie nauki w gimnazjum wielokrotnie uczestniczyła w szkolnych konkursach: matematycznym Matmix, geograficznym Wędrówki po krajach Europy, zajmując w nich wyłącznie pierwsze miejsca. Brała również udział w Międzynarodowych Konkursach Matematycznych Kangur, zawsze zajmując I miejsce w szkole w swojej kategorii wiekowej. Laureat Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego, laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Rosyjskiego.

Kategoria: Najlepszy uczeń szkół ponadgimnazjalnych
:: Ewelina Mendalka
W 2009/2010 była uczennicą I klasy I LO w ZSO. Regularnie uzyskuje średnią ocen powyżej 5,00. Rok szkolnych 2009.2010 zakończyła ze średnią ocen z obowiązkowych przedmiotów nauczania: 5,4 oraz uzyskaniem świadectwa promocyjnego z wyróżnieniem i indywidualnej odznaki dla uczniów wyróżniających się w nauce i w pracy na rzecz społeczności szkolnej. Laureat II stopnia Międzynarodowego Konkursu Matematycznego TEST Matematyka Plus OXFORD Educational, bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur Matematyczny 2010”. W roku szkolnym 2009/2010 była stypendystką Stypendium Województwa Podlaskiego.

:: Martyna Idźkowska
W 2009/2010 uczęszczała do klasy III w II LO w ZS1. Ukończyła szkołę ze średnią ocen 5,31 otrzymując świadectwo z wyróżnieniem. Czynnie angażowała się w pracę Szkolnego Koła Wolontariatu. W 2009 roku została finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Teologicznej. W latach 2008-2010 Martyna była stypendystką Prezesa Rady Ministrów.

:: Katarzyna Drągowska
W 2009/2010 była uczennicą III klasy w II LO w ZS1. Ukończyła szkołę ze średnią ocen 5,25 otrzymując świadectwo z wyróżnieniem. Potwierdziła je, bardzo dobrze zdając egzamin maturalny – średni wynik ze wszystkich przedmiotów 93%. IV miejsce w wojewódzkim etapie Olimpiady Przedsiębiorczości organizowanym przez PWSIP w Łomży, I miejsce w wojewódzkim konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej (2009), I miejsce w diecezjalnym konkursie „Święci ziemi łomżyńskiej” (2009). Została stypendystką „Janka Muzykanta”. Kapituła wyróżniła ją jako jedną z 15 osób w województwie.

Kategoria: Najlepszy sportowiec
:: Piotr Piotrowski
W 2010 roku stoczył 4 walki zawodowe w bardzo popularnej dyscyplinie MMA, rozgrywane pod patronatem federacji KSW, gdzie walczy między innymi Mariusz Pudzianowski czy Paweł Nastula. Reprezentujący barwy Zambrowa Piotr Piotrowski wygrał w przepięknym stylu 3 walki i jedną przegrał. W poprzednich latach wielokrotnie zdobywał medale Mistrzostw Polski dla klubu z Zambrowa prowadzonego przez A. Więzowskiego.

:: Wiktoria Łada
Wielokrotnie z sukcesami reprezentowała SP3 w zawodach sportowych. Pełniła funkcję kapitana dziewczęcej drużyny koszykówki SP3, która zajęła III miejsce w Finale Igrzysk Województwa Podlaskiego w koszykówce dziewcząt. Jest również znakomitą pływaczką. Razem z innymi dziewczętami zdobyła III miejsce w Finale Grupy Zachodniej w Czwórboju Lekkoatletycznym. Sukcesem indywidualnym Wiktorii jest VI miejsce w Finale Grupy Zachodniej w Indywidualnych Biegach Przełajowych dziewcząt z rocznika 1997.

:: Martyna Gaździk
Uprawia karate 7 lat. W tym okresie poczyniła wyjątkowe postępy zdobywając tytuły mistrzów międzynarodowych turniejów karate, powiatowych turniejów karate oraz wojewódzkich turniejów karate. W 2010 roku została Mistrzem Polski Południowo-Wschodniej w bardzo trudnej kategorii K1 (czyli pełno kontaktowego Kickboxingu).

:: Karolina Ilczuk
Uprawia karate od 6 lat. W tym okresie poczyniła wyjątkowe postępy zdobywając tytuły sportowe w międzynarodowych, wojewódzkich i powiatowych turniejach karate. Stawała na najwyższym podium Mistrzostw Polski Juniorów. W 2010 roku została brązową medalistką Mistrzostw Polski Południowo-Wschodniej w bardzo mocno obsadzonej kategorii wagowej.

GZ


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: