REKLAMA:

Rodzina bogata miłością

kultura
12.06.2010 r., godz. 07.20
V Powiatowy Przegląd Dorobku Artystycznego Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Miasta, Gminy i Powiatu Zambrów
To hasło przewodnie wczorajszego Powiatowego Przeglądu Dorobku Artystycznego Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, który odbył się w Miejskim Gimnazjum nr 1 w Zambrowie. Przed publicznością zaprezentowało się siedem grup dziecięcych i młodzieżowych.

W miniony piątek odbył się V Powiatowy Przegląd Dorobku Artystycznego Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Miasta, Gminy i Powiatu Zambrów pod hasłem „Rodzina bogata miłością”. Przegląd zorganizowany był w ramach VIII Podlaskich dni Rodziny. Impreza odbyła się stołówce Miejskiego Gimnazjum Nr 1. Jej Organizatorem było Stowarzyszenie „Szansa” we współpracy z MG1.

Przegląd organizowany jest co roku, tradycyjnie tuż przed wakacjami. Jest okazją dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej do pochwalenia się efektami swojej ciężkiej całorocznej pracy przed szerszą publicznością. Ramię w ramię z niepełnosprawnymi dziećmi i młodzieżą na scenie występują ich pełnosprawni rówieśnicy.

W czasie wczorajszego Przeglądu przed widownią zaprezentowało się 7 wykonawców. Jako pierwsze na scenie z gościnnym występem pojawiły się przedszkolaki: 3 i 4-latki z Miejskiego Przedszkola nr 6 w Zambrowie. W ich wykonaniu widzowie podziwiali Krakowiaka i Poleczkę. Następnie zaprezentowała się grupa teatralna z Ośrodka Wsparcia Rodziny Caritas. Dzieci wystawiły sztukę pt. „W krainie czystości”. Grupa integracyjna Promyki z Miejskiego Przedszkola nr 6 zaprezentowała pełen wdzięku „Deszczowy Taniec”. Natomiast grupa terapeutyczna Iskierki ze Szkoły Podstawowej nr 5 wystawiła przedstawienie pt. „Głupia kurka”. Zespół Zefirek działający przy Warsztatach Terapii Zajęciowej w Szumowie zaprezentował „Kopciuszka”. Następnie na scenie pojawiły się uczennice ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Długoborzu, które zaśpiewały „Czerwone czereśnie” i „Iskierki”. Ostatnim wykonawcą podczas Przeglądu był gospodarz – grupa teatralna Promyczek ze Stowarzyszenia Szansa.

Przegląd pozbawiony jest elementów rywalizacji i oceny, dlatego na koniec wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe statuetki.

Występom przyglądali się nie tylko rodzice, koleżanki i koledzy, ale również przedstawiciele władz samorządowych: powiatu, miasta i gminy oraz dyrektorzy placówek oświatowych z Zambrowa. Emocje były wielkie, jednak dzieci występujące przed publicznością pokonały tremę i bawiły się znakomicie.

Jak co roku w czasie Przeglądu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego organizowanego przez Miejskie Gimnazjum. W tym roku konkurs adresowany był do uczniów tej szkoły i przebiegał pod hasłem „Nie pal swojego życia”. Laureatami konkursu, którzy w czasie Przeglądu otrzymali nagrody, zostali: I miejsce – Ewa Biała z IIi, II miejsce – Katarzyna Kowalewska z IIIf, III miejsce – Aleksandra Kalinowska z Ig. Wyróżnienia otrzymały: Anna Wiaksa z IIf, Marzena Gołębiewska z Ia i Paulina Szabłowska z Id.

Sponsorami piątkowego Przeglądu byli: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku, Bank Spółdzielczy w Zambrowie, Wójt Gminy Szumowo, Starosta Zambrowski, Burmistrz Miasta Zambrów i Wójt Gminy Zambrów.

Polecamy:
:: IV Przegląd: „Kiedy dziecko się śmieje, to śmieje się cały świat”
:: III Przegląd Dorobku Artystycznego Dzieci Niepełnosprawnych
:: II Przegląd Dorobku Artystycznego Dzieci Niepełnosprawnych
GZ


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: