REKLAMA:

Fotoreportaż z gali wręczenia i zwycięzcy Zambrowskich Żubrów

kultura
27.02.2010 r., godz. 20.00
Laureaci Zambrowskich Żubrów 2009
W sobotę wieczorem, w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej SP5 odbyła się dziewiąta gala wręczenia nagród Burmistrza Miasta – Zambrowskich Żubrów. Sala była wypełniona po brzegi. Każdy z niecierpliwością chciał poznać laureatów i czekał na muzyczną ucztę – koncert Zbigniewa Wodeckiego.

Zanim jednak Zambrowskie Żubry zostały rozdane przed publicznością wystąpiła utalentowana wokalnie, młodziutka mieszkanka Zambrowa, uczennica SP4 i PSM - Paulina Talarska.

11-oosobowa kapituła pod przewodnictwem Zbigniewa Korzeniowskiego wytypowała laureatów dorocznej nagrody Burmistrza spośród ponad 30 nominowanych.

I tak w tym roku w kategorii Sponsor Roku 2009 Złotego Żubra otrzymał Zakład Produkcji Kruszyw - Rupińscy z Szumowa, Srebrnego Żubra – Bank Spółdzielczy w Zambrowie, a Brązowego – Centrum Medyczne Damiana.

W kategorii Twórczość i upowszechnianie kultury Złotego Żubra przyznano Paulinie Talarskiej, która mimo młodego wieku na swoim koncie ma bardzo wiele znaczących sukcesów m.in. jest zdobywczynią I miejsca w Polsce na VII Ogólnopolskich Spotkaniach z Piosenką „Warszawa da się lubić”, II miejsca w Polsce jako solistka w IX konkursie Piosenki Legionowej i Żołnierskiej.

W kategorii Inwestycja Roku laureatem, ku wielkiemu zaskoczeniu wszystkich nie została wielka inwestycja polegająca na przygotowaniu terenów pod inwestycje, ani uruchomienie lodowiska, czy boisk, ani budowa hali przy ZSO, a inwestycja przeprowadzona przez lokalnego przedsiębiorcę – Wiesława Kaczyńskiego - budowa Restauracji Impresja na ul. Mazowieckiej.

Za upowszechnianie kultury fizycznej kapituła nagrodziła w tym roku Radę Pedagogiczną Miejskiego Przedszkola Nr 1 Akademia Malucha – wielokrotnego nominowanego do tej kategorii w poprzednich latach. W 2004 roku zespół nauczycieli Akademii Malucha opracował i wdrożył innowacyjny program „Ruch rzeźbi umysł”, który z sukcesem realizowany jest od 7 lat. Przedszkole jest organizatorem corocznej Zambrowskiej Olimpiady Sportowej Przedszkolaków. Wychowankowie „Jedynki” zdobywają wysokie pozycje w różnych zawodach sportowych, m.in. I miejsce w Wodnej Olimpiadzie Przedszkolaków. Od września 2009 w Przedszkolu tym działa Akademia Przyjaciół Sportu pod honorowym patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Ks. Dawid Rosiński, jedyny nominowany w tym roku w kategorii Działalność społeczna i charytatywna, otrzymał statuetkę Złotego Żubra. Nagroda to uhonorowanie jego działalność na rzecz młodzieży i organizację obozów narciarskich, koloni letnich i parafiady.

Tytuł „Najlepszego ucznia” trafił do Weroniki Trzeciak w kategorii szkół podstawowych, Eweliny Mendalka w kat. gimnazjów i Adama Zakrzewskiego w kat. szkół średnich. Wszyscy są laureatami różnych olimpiad i konkursów oraz mogą się poszczycić bardzo wysoką średnią ocen i aktywnością na rzecz swoich szkół. Weronika Trzeciak, pod względem średniej ocen, jest niekwestionowaną rekordzistką. W ubiegłym roku na świadectwie ukończenia klasy V uzyskała średnią 6,0!

Najlepszym sportowcem 2009 roku została natomiast Anna Łoszewska – zdobywczyni tytułów mistrzowskich na międzynarodowych turniejach karate oraz licznych tytułów mistrzowskich na szczeblach powiatowych, wojewódzkich oraz krajowych, w tym tytułu Mistrzyni Polski Juniorów Karate.

Poza statuetkami Żubra, Burmistrz Miasta postanowił przyznać Wyróżnienie Specjalne za promocję miasta. Otrzymała je Monika Wojtkowska za realizację reportażu „Zambrów był pierwszy” z TV Białystok, który został wyróżniony w konkursie dla dziennikarzy „Nie przegap zmian na wschodzie”. Nagrodę, z powodu choroby dziennikarki, odebrał redaktor naczelny TV Białystok.

Uroczysta gala wręczenia Żubrów co roku jest okazją do podsumowania działań lokalnego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przypomnijmy, że w tym roku zambrowski sztab WOŚP zebrał i na konto Fundacji przekazał ponad 33 tys. zł. Nie byłoby to możliwe gdyby nie hojność mieszkańców i społeczna praca kilkudziesięciu wolontariuszy – uczniów i nauczycieli różnych szkół, głównie MG1. Jak podkreśliły wolontariuszki - co roku organizatorzy mogą liczyć też na pomoc lokalnych przedsiębiorców. Korzystając z okazji wolontariusze złożyły więc podziękowania wszystkim sponsorom zambrowskiego finału Orkiestry.

Na zakończenie wieczoru wystąpił zapowiadany przez nas Zbigniew Wodecki, który wykonał kilkanaście największych swoich przebojów. W czasie koncertu Wodecki zabawiał gości anegdotami i zabawnymi przypowieściami. Nie mogło oczywiście obyć się bez takich przebojów, jak "Zacznij od Bacha", „Pszczółka Maja”, czy "Teatr uczy nas żyć". Artysta zjednał sobie zambrowską publiczność otwartością, humorem i komunikatywnością. Publiczność włączała się do wykonywania najbardziej znanych utworów.

Sponsorami sobotniej gali byli:
:: Bank Spółdzielczy w Zambrowie
:: Zambrowskie Ciepłownictwo i Wodociągi
:: Zakład Produkcji Kruszyw w Szumowie
:: Centrum Medyczne Damiana
:: Przedsiębiorstwo Handlowe GUMPOL
:: Julcia Trans
:: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej

Patronat medialny nad imprezą sprawują:
:: Miesięcznik samorządowy Monitor Zambrowski
:: Zambrowski Portal Internetowy www.zambrow.org
:: Gazeta Współczesna
:: Radio Nadzieja
:: TV Łomża
:: Telewizja Kablowa DIPOL

Polecamy:
:: Sylwetki nominowanych do Zambrowskich Żubrów 2009
:: 30 nominowanych do Zambrowskich Żubrów
:: Wodecki zaśpiewa na gali wręczenia Żubrów

:: Laureaci Zambrowskich Żubrów 2008
:: Nominowani do Zambrowskich Żubrów 2008

:: Laureaci Zambrowskich Żubrów 2007
:: Nominowani do Zambrowskich Żubrów 2007

:: Laureaci Zambrowskich Żubrów 2006
:: Nominowani do Zambrowskich Żubrów 2006

:: Laureaci Zambrowskich Żubrów 2005
:: Nominowaniu do Zambrowskich Żubrów 2005

:: Zambrowskie Żubry 2004

:: Zambrowskie Żubry 2003

:: Zambrowskie Żubry 2002
GZ


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: