REKLAMA:

W Zambrowie jest więcej kobiet od mężczyzn. Czy na pewno?

społeczeństwo
04.03.2010 r., godz. 06.10
Niemal tysiąc kobiet więcej żyje w Zambrowie od mężczyzn. Tak wynika z ogólnych statystyk dotyczących mieszkańców naszego miasta. Czy zatem kobiety powinny obawiać się o możliwość znalezienia drugiej połowy? Wprost przeciwnie!

W połowie stycznia opublikowaliśmy statystyki dotyczące mieszkańców Zambrowa. Już od kilku lat z tego typu zestawień wynika, że w naszym mieście średnio żyje o tysiąc więcej kobiet od mężczyzn. Np. wg danych Wydziału Spraw Obywatelskich w Zambrowie na dzień 31 grudnia 2009 roku zameldowanych było 22929 osób, w tym 11933 kobiet i 10996 mężczyzn, czyli o 937 więcej kobiet od mężczyzn.

Postanowiliśmy dokładniej przyjrzeć się tej różnicy. Co jest jej powodem? Czy w naszym mieście od lat faktycznie rodzi się mniej mężczyzn od kobiet? Czy kobiety powinny czuć się zagrożone pod względem możliwości znalezienia partnera? Otóż nie. Po dokładnej analizie statystyki dotyczącej ilości mieszkańców Zambrowa doszliśmy do wprost przeciwnych wniosków.

Okazuje się, że w przedziale wiekowym od 0 do 12 lat ilość chłopców i dziewczynek jest bardzo podobna, z przewagą ilości chłopców, odpowiednio: 1474 chłopców i 1436 dziewczynek. Wśród 3, 4 i 5-latków dziewczynek jest o 30 więcej niż chłopców, jednak już wśród 7-o – 12-olatków chłopców znów jest więcej. W przedziale wiekowym od 13 do 18 lat chłopców również jest już znacznie więcej od dziewczynek – odpowiednio: 986 i 847. Nawet w przedziale wiekowym od 19 do 65 roku życia mężczyzn w Zambrowie jest więcej (7595), niż kobiet w wieku od 19 do 60 lat (7368), chociaż widać już, że różnica w ilości mężczyzn i kobiet w tych przedziałach wiekowych zaciera się. A biorąc pod uwagę, że statystyki dla kobiet i mężczyzn w wieku powyżej 19 roku obejmują różny wiek: u mężczyzn statystyki liczy się do 65 roku życia, a u kobiet do 60, można stwierdzić, że ilość dorosłych mężczyzn i kobiet przed 60 rokiem życia w Zambrowie jest niemal identyczna.

Skąd więc bierze się ta różnica? Wg statystyk ogólna liczba kobiet w Zambrowie jest wyższa o niemal tysiąc od ilości mężczyzn, podczas gdy do 19 roku życia, to mężczyźni dominują, a w przedziale od 19 do 60 roku ilość mężczyzn i kobiet jest niemal identyczna z niewielką przewagą mężczyzn? Okazuje się, że ilość kobiet po 60 roku życia (2282) jest o dwa i pół razy większa niż ilość mężczyzn po 65 roku życia! Kobiety w Zambrowie żyją po prostu dłużej!

Panowie najwyższy więc czas wziąć się za siebie! Odpowiednia dieta, ruch, odstawienie używek. Musimy wpłynąć na poprawę tej statystyki! Skoro rodzi się nas więcej, to musimy robić wszystko, aby proporcje te widoczne były w każdym wieku!

Polecamy:
:: 247 nowych małżeństw i 58 rozwodów
GZ


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: