REKLAMA:

Wielka gala twórców i przyjaciół kultury - Zambrowskie Żubry 2003

kultura
01.03.2004 r., godz. 06.30
Przedsiębiorcy otrzymujący tytuł PRZYJACIELA KULTURY /fot. GZAW
Wspaniały koncert Haliny Frąckowiak uświetnił galę rozdania statuetek "Zambrowskie Żubry 2003". Jest to nagroda Burmistrza Miasta przyznawana od czterech lat twórcom kultury oraz osobom i organizacjom promującym działalność kulturalną w naszym mieście. Kapituła złożona z członków Komisji Kultury i Oświaty Rady Miasta przyznała również po raz czwarty tytuł "Przyjaciela
Kultury", firmom - za wkład wniesiony w sponsorowanie i finansowanie kultury, oświaty i sporty w Zambrowie.


Statuetki Żubra w tym roku otrzymali:
:: Złoty Żubr - Elżbieta Bagińska
:: Srebrny Żubr - Barbara Korytkowska
:: Brązowy Żubr - Barbara Boraczewska
:: wyróżnienie - Idalia Stokowska
:: nagroda specjalna - Janusz Kulesza

Tytuł "Przyjaciela Kultury 2003" otrzymały następujące firmy:
:: Browar Łomża
:: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Zambrowie
:: Zambrowskie Ciepłownictwo i Wodociągi Sp. z o.o.
:: HARRY AND SON - sklep komputerowy
:: BEMEX - Grupa PSB w Zambrowie
:: Bank Spółdzielczy w Zambrowie
:: Galeria Kwiatów ES
:: Cukiernia FINEZJA
:: MG - Stacja Paliw LOTOS Rafinerii Gdańskiej
:: Centrum Handlowe GREGOREK

Uroczystość odbyła się w Miejskim Gimnazjum nr 1 w Zambrowie w minioną sobotę (28 lutego), organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Kultury. Podczas sobotniego wieczoru wystąpił zespół wokalny GAMA z Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Zambrowie oraz zespół instrumentalny CAMERATA prowadzony przez Panią Mariolę Zalewską, funkcjonujący przy Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie.

Koncert gwiazdy wieczoru Haliny Frąckowiak bardzo spodobał się zgromadzonej publiczności. Nie zabrakło znanych przebojów, takich jak "Windą do Nieba", "Napisz Proszę..." czy "Papierowy Księżyc" . Publiczność żywo reagowała na piosenki, pomagając artystce - raz wspólnym śpiewem, innym razem oklaskami. Nie obyło się bez bisów. Po występie artystka bardzo chętnie pozowała do zdjęć, rozdawała autografy oraz udzieliła wywiadu, który już wkrótce będziecie mogli przeczytać na naszym Portalu.


Sobotnie spotkanie twórców i przyjaciół zambrowskiej kultury, było również okazją do podania oficjalnych wyników i uhonorowania zwycięzców konkursu na najpiękniejszą posesję "w zimowej szacie".

Ponadto podsumowano XII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zambrowie. Szef Sztabu - Pan Andrzej Trochimowicz podziękował wszystkim wolontariuszom, instytucjom oraz sponsorom za pomoc w zorganizowaniu Finału WOŚP w naszym mieście. Najbardziej zaangażowanym wręczono pamiątkowe dyplomy i podziękowania, z których jedno przypadło również nam - Zambrowskiemu Portalowi Internetowemu.

Z niecierpliwością czekamy następne nagrody Burmistrza, które zostaną wręczone w przyszłym roku. Tym razem kapituła zadecydowała, że "Zambrowskie Żubry" będą przyznawane w siedmiu kategoriach.

GZAW


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: