REKLAMA:

Portal Zambrow.org wśród laureatów „Zambrowskich Żubrów 2008”

kultura
28.02.2009 r., godz. 20.10
Koncert Miejskiej Modzieżowej Orkiestry Dętej rozpoczął uroczystą galę /Fot. Grzegorz Zawistowski
W sobotni wieczór, w Zambrowie odbyła się uroczysta gala wręczania statuetek Burmistrza Miasta. Do Zambrowskich Żubrów w tym roku nominowanych było 24 osoby, instytucje i przedsiębiorcy. Laureatów, którzy dzisiejszego wieczoru otrzymali statuetkę Żubra wybierała 11-osobowa kapituła konkursowa, której przewodniczył Zbigniew Korzeniowski. Wśród laureatów nagrody znalazła się Redakcja naszego Portalu. Serdecznie dziękujemy za nominację, a Kapitule konkursowej - za docenienie naszego wkładu w upowszechnianie kultury i przyznanie statuetki Żubra za rok 2008.

Zakład Produkcji Kruszyw w Szumowie, Bank Spółdzielczy w Zambrowie oraz Zambrowskie Ciepłownictwo i Wodociągi Sp. z o.o jako najbardziej wyróżniający się sponsorzy imprez kulturalnych w minionym roku otrzymali odpowiednio: Złotego, Srebrnego i Brązowego Żubra w kategorii „Sponsor Roku 2008”.

Złoty Żubr w kategorii „Twórczość i upowszechnianie kultury” trafił do Redakcji Zambrowskiego Portalu Internetowego www.zambrow.org. Serdecznie dziękujemy za to wyróżnienie. Chcemy zaznaczyć, że na nasz sukces złożyła się wieloletnia pasja i praca nie tylko Redaktora Naczelnego, ale i pracowników, współpracowników oraz osób życzliwych naszej Redakcji, którzy wspierają nas w tym co robimy. Dziękujemy również Sponsorom, bez których Portal nie mógłby istnieć oraz wiernym Czytelnikom, dla których mamy po co codziennie rano wstawać do pracy.

W kategorii „Inwestycja roku” kapituła konkursowa postanowiła przyznać nagrodę Państwu Dorocie i Stefanowi Milewskim za budowę Pizzerii DIAVOLO przy ul. Legionowej w Zambrowie.

Pan Zbigniew Stańczyk – trener drużyny juniorów młodszych Olimpii Zambrów, która osiąga bardzo dobre wyniki w rozgrywkach o mistrzostwo województwa oraz w międzynarodowych turniejach halowej piłki nożnej juniorów, a jego podopieczni powoływani są do Reprezentacji Polski, otrzymał statuetkę Złotego Żubra w kategorii „Upowszechnianie kultury fizycznej”.

Statuetka Złotego Żubra za „Działalność społeczną i charytatywną” w tym roku trafiła do rąk wolontariuszy z Koła Wolontariackiego działającego przy Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie. W 2008 r. wolontariusze przeprowadzili wiele akcji charytatywnych w Zambrowie, w tym sympozjum „Wokół Praw Człowieka”. Od dwóch lat wolontariusze co tydzień odwiedzają też chore osoby w zambrowskim szpitalu służąc im pomocą.

Tytuł „Najlepszego sportowca roku 2008” i statuetkę otrzymał Tomasz Figatowiski, który w minionym roku został wicemistrzem Międzynarodowego Turnieju Karate, zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Polski Full Contact w Koninie oraz brązowy medal w Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Niemiec.

Burmistrz „Złotym Żubrem” uhonorował też najlepszych uczniów: ze szkół podstawowych – Marię Leszczyńską, z gimnazjów – Zuzannę Pac oraz szkół ponadgimnazjalnych – Agnieszkę Śledziewską.

Gala wręczenia Żubrów była okazją do przyznania dodatkowych wyróżnień za promocję miasta. W ten sposób Burmistrz Kazimierz Dąbrowski uhonorował Kompanię Piwowarską S.A. za długoletnią owocną współpracę i finansowanie imprez kulturalnych w Zambrowie oraz zanago już czytelnikom Zambrowskiego Portalu Rafała Śledziewskiego, który w 2008 roku był laureatem Programu Stypendialnego Indeks Start2Star. Przypomnijmy, że Rafał jest zdobywcą II miejsca w Polsce i III na świecie w Olimpiadzie Biologicznej. Latem 2008 roku w ramach międzynarodowego programu Research Science Institute, razem z 87 innymi zdolnymi młodymi uczniami z całego globu, odwiedzał najbardziej prestiżowe uczelnie świata i zdobywał wiedzę od najznamienitszych naukowców i profesorów.

Uroczysta gala wręczenia dorocznych nagród Burmistrza Zambrowa odbyła się w sobotę, 28 lutego, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 5. W tym roku dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Marta Konopka, zmieniła formę części artystycznej i zamiast zapraszania znanej gwiazdy, w czasie imprezy wystąpili lokalni artyści: Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta, Zambrowska Kapela Eli, Zespół Folklorystyczny Teatru Form Różnych i wokalistka Sylwia Paszkiewicz-Garczarek. Wystąpił też utalentowany akordeonista z Zambrowa - Rafał Gontarski, obecnie uczący się w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku. Rafał wystąpił solo, a następnie w trio akordeonowym ze swoimi kolegami ze szkoły: Andrzejem Grzybowskim i Patrykiem Sztabińskim. Opiekunami artystycznymi młodych muzyków są Jerzy Kozłowski i Bogdan Obrycki. Na zakończenie uroczystej gali wystąpiła młodziutka, utalentowana solistka z SP4 - Paulina Talarska, prowadzona przez pana Wiesława Saniewskiego.

Wśród ponad dwustu gości obecni byli nominowani, władze samorządowe miasta, powiatu i gminy oraz dyrektorzy i przedstawiciele zambrowskich szkół, instytucji i przedsiębiorstw.

Sobotnia gala tradycyjnie już była też okazją do podsumowania tegorocznej działalności Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy funkcjonującego przy Miejskim Gimnazjum nr 1 w Zambrowie. Wolontariusze podziękowali sponsorom i mieszkańcom miasta za zaangażowanie i współpracę.

Organizatorem sobotniej gali był Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie i Dział Promocji Miasta. Oprawę florystyczną sali zapewniła pani Grażyna Czartoryska. Patronami medialnymi gali byli: Miesięcznik samorządowy Monitor Zambrowski, Zambrowski Portal Internetowy www.zambrow.org, Gazeta Współczesna, Radio Białystok, Radio Nadzieja, Tygodnik Narew, TVP Białystok, TV Łomża i Telewizja Kablowa DIPOL.

Polecamy z naszego Archiwum:
:: Prezentacja nominowanych do Zambrowskich Żubrów 2008
:: Znamy nominowanych do Zambrowskich Żubrów 2007
:: W sobotę wieczorem po raz ósmy wręczono Zambrowskie Żubry 2007
:: Nominowanie do Zambrowskich Żubrów za 2007 r.
:: Laureaci Zambrowskich Żubrów 2006
:: Nominowani do Zambrowskich Żubrów 2006
:: Laureaci Zambrowskich Żubrów 2005
:: Nominowaniu do Zambrowskich Żubrów 2005
:: Zambrowskie Żubry 2004
:: Zambrowskie Żubry 2003
:: Zambrowskie Żubry 2002
GZ


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: