REKLAMA:

Relacja z gali rozdania nagród Burmistrza Miasta - "Zambrowskich Żubrów 2002".

kultura
02.03.2003 r., godz. 00.00
Zdobywcy złotego, srebrnego i brązowego Żubra 2002 w kategorii twórców kultury /fot. GZAW
W sobotę, o godzinie 17.00 na hali Miejskiego Gimnazjum nr 1, rozpoczęła się wielka gala "Żubry 2002". Uroczystość prowadził Pan Dariusz Grabowski (v-ce dyrektor MG 1). Na sali zgromadziło się około 300 gości (władz, twórców i animatorów kultury, dyrektorów zakładów pracy, sponsorów i młodzieży). W pierwszej kolejności przystąpiono do prezentacji nominowanych osób.
W kategorii "twórców kultury" nagrodę Burmistrza Miasta złotego "Żubra 2002" otrzymał Pan Janusz Kulesza (miejscowy poeta, rzeźbiarz, współtwórca Teatru Form Różnych). Srebrnego żubra wręczono Panu Wiesławowi Saniewskiemu (nauczyciel muzyki, kompozytor), a brązowego - Panu Wojciechowi Rusieckiemu (nauczyciel plastyki, malarz).
W kategorii "upowszechniania kultury w środowisku" nagroda złotego "Żubra 2002" przypadła Teatrowi Form Różnych, srebrnego - przyznano Młodzieżowej Orkiestrze Dętej pod batutą Pana Krzysztofa Witkowskiego, a brązowego otrzymał Pan Janusz Strękowski (historyk, założyciel Regionalnej Izby Historycznej). W drugiej kategorii przyznano również wyróżnienia: Pani Emilii Bileckiej, Pani Katarzynie Chojnowskiej i zespołowi wokalnemu "Gama" z Miejskiego Gimnazjum nr 1.
Za całokształt wieloletniej działalności na rzecz kultury, kapituła przyznała specjalną nagrodę "Żubr 2002" Pani Teresie Szumowskiej (byłej dyrektorce Domu Kultury).
Uroczystość uświetniały występy: zespołu wokalnego "Gama" z MG1 oraz Młodzieżowej Miejskiej Orkiestry Dętej.
W trakcie gali uhonorowani zostali również najhojniejsi zambrowscy biznesmeni, którym przyznano tytuł "Przyjaciela Kultury" za wkład wniesiony w finansowanie i sponsorowanie Oświaty, Kultury i Sportu. Następnie przyznano nagrody i wyróżnienia w konkursie "Posesja Roku 2002 - Zambrów w zimowej szacie". Ponadto podsumowano udział mieszkańców Zambrowa w XI edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji wolontariuszom wręczono podziękowania.
Na zakończenie sobotniej gali wystąpił z krótkim recitalem Wojciech Gąsowski, który i w Zambrowie nie znalazł odpowiedzi na pytanie "gdzie się podziały tamte prywatki?"
artykuł poprawiono: 07.03.2003 r.
GZAW


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: