REKLAMA:

Kronika kryminalna z 31 grudnia 2007 r.

policja
31.12.2007 r., godz. 17.00
Komenda Powiatowa Policji w Zambrowie we współpracy z Zambrowskim Portalem Internetowym www.zambrow.org informuje o wybranych zdarzeniach o charakterze kryminalnym, do których doszło w grudniu 2007 r. na terenie miasta i powiatu zambrowskiego.

:: Policjanci zatrzymali 8 tys. paczek papierosów bez akcyzy
W miniony piątek, 28 grudnia ok. godz. 1800 w miejscowości Szumowo został zatrzymany VW Passat. W trakcie kontroli okazało się, że obywatel Polski przewoził około 8 tys. paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy. Wartość kontrabandy wg policyjnych szacunków wynosi ok. 11,5 tys. złotych. Sprawca za swój czyn odpowie przed sądem.

:: Skradziono Mercedesa 320E
W dniu 28 grudnia z parkingu przyblokowego przy ul. Białostockiej 20a, nieustaleni sprawcy dokonali kradzieży samochodu osobowego Mercedes 320E. Samochód był koloru srebrnego, w wersji kombi. Wartość strat właściciel oszacował na ok. 43 tys. złotych.

:: Trzech napastników napadło na chłopca
Drugiego Dnia Świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia około godz. 1800 trzech nieustalonych sprawców dokonało rozboju na małoletnim Rafale S. Napastnicy po zastraszeniu chłopca dokonali kradzieży pieniędzy i telefonu komórkowego. Wartość strat poszkodowany ocenił na około 180 zł. Dochodzenie w sprawie prowadzi policja.

:: Zatankował paliwo i uciekł
26 grudnia około godz. 1600 na Stacji Paliw przy ul. Ostrowskiej w Zambrowie, nieustalony sprawca dokonał kradzieży 73 litrów paliwa. Po zatankowaniu nie uiścił opłaty w kasie, tylko odjechał. Niestety pracownicy stacji nie byli w stanie określić nr rejestracyjnego pojazdu. Wartość strat właściciel stacji oszacował na około 300 zł. Sprawa jest przedmiotem policyjnego dochodenia.

:: Kradzież automatu telefonicznego z budki
W nocy z 24 na 25 grudnia na ulicy Kościuszki 39 nieustalony sprawca, po wyrwaniu śrub mocujących, dokonał kradzieży samoinkasującego aparatu telefonicznego na szkodę Telekomunikacji Polskiej S.A. Wartość strat wynosi około 2 tys. złotych. Sprawą zajmuje się zambrowska policja.

:: Profilaktyczne legitymowanie przynosi efekty
W niedzielę, 23 grudnia o godz. 2025 na ul. Piłsudskiego, policjanci z KPP w Zambrowie podczas przeprowadzania rutynowej czynności legitymowania, u 17-letniego mieszkańca Zambrowa wykryli 6 torebek suszu. W torebkach znajdował się susz roślinny prawdopodobnie marihuany. Policja zatrzymała i zabezpieczyła znalezisko. Posiadacz nielegalnych środków został zatrzymany do wyjaśnienia, a następnie wypuszczony. Po otrzymaniu wyników badań ze specjalistycznego laboratorium okaże się co było w torebkach, a ich właściciel odpowie za to przed sądem.

:: Kradzież BMW z parkingu przyblokowego
W nocy z 13 na 14 grudnia w Zambrowie, z parkingu przyblokowego przy ul. Papieża Jana Pawła II nieustaleni sprawcy dokonali kradzieży samochodu osobowego marki BMW. Właściciel wartość strat oszacował na około 55 tys. złotych.

:: Nietrzeźwy za kierownicą
9 grudnia około godz. 2015 na ul. Pułku Piechoty w Zambrowie policja zatrzymała Andrzeja C., który kierował Fiatem Punto pod wpływem alkoholu. Policyjny alkomat w czasie badania wykazał 1,75 promila w wydychanym powietrzu.

:: Amfetamina u 16-latki
W dniu 8 grudnia około godz. 1110 na ul. Wodnej, podczas rutynowych czynności legitymowania, policjanci u 16-oletniej mieszkanki Zambrowa znaleźli 28 szt. tabletek amfetaminy. Dziewczyna za nielegalne posiadanie środków odurzających odpowie przed sądem.

:: Nietrzeźwy sprawcą kolizji
W dniu 7 grudnia około godz. 1800 na ul. Ostrowskiej w Zambrowie kierujący samochodem Ford Escort prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. W wydychanym powietrzu miał 2,15 promila alkoholu. Prowadząc pojazd w tym stanie spowodował kolizję na skrzyżowaniu ul. Ostrowskiej i ul. Obrońców Zambrowa. Na szczęście nikomu nic się nie stało, zostały zniszczone samochody oraz pachołki na wysepkach na ul. Ostrowskiej, stawiane zaledwie kilka dni przed zdarzeniem.

:: Prowadził pojazd pomimo orzeczonego zakazu
W dniu 1 grudnia zambrowscy policjanci, na ul.Świętokrzyskiej zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Opel Vectra. Podczas kontroli okazało się, że kierujący – Adam. G., prowadził pojazd pomimo orzeczonego zakazu sądowego. Za swój czyn będzie odpowiadał przed sądem.
st. asp. Grzegorz Ziętarski – KPP w Zambrowie
Grzegorz Zawistowski – Zambrow.org


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: