REKLAMA:

„Pola Nadziei” zakwitną w najbliższą niedzielę

zapowiedzi - repertuar
16.04.2018 r., godz. 23.30
Centrum Wolontariatu w Zambrowie kolejny raz przyłączy się do ogólnopolskiej kampanii na rzecz osób chorych na raka. Żonkile znów pojawią się na naszych ulicach.

W najbliższą niedzielę, 22 kwietnia przeprowadzona będzie akcja „Pola Nadziei” na rzecz osób chorych na raka w Zambrowie oraz powiecie zambrowskim. Tego dnia wolontariusze będą kwestować cały dzień we wszystkich parafiach.

Pola Nadziei są międzynarodową akcją charytatywną, której ideą jest niesienie nadziei i radości osobom nieuleczalnie chorym do ostatnich dni życia. Motywem przewodnim jest hasło: „Hospicjum – to też życie”, a symbolem akcji żonkile – wiosenne kwiaty symbolizujące solidarność z ludźmi chorymi na nowotwór.

- „Edukacyjnym celem tej akcji jest uświadomienie jak największej liczbie ludzi o sytuacji hospicjów, a także osób terminalnie chorych, uwrażliwienie dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi na rolę drugiego człowieka w opiece nad potrzebującymi oraz solidarność i duchowe wsparcie dla tych, którzy borykają się z jedną z najgroźniejszych chorób naszych czasów – rakiem.” – mówi Bogusława Wiśniewska, koordynator Centrum Wolontariatu w Zambrowie. – „Dodatkowym atutem jest fakt, że w Pola Nadziei angażują się najmłodsi wolontariusze - dzieci z zambrowskich przedszkoli, a także szkół podstawowych, gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych oraz seniorzy.” – dodaje.

W imieniu organizatorów zachęcamy wszystkich mieszkańców Zambrowa do wsparcia akcji.

„Pola Nadziei” odbywać się będą pod patronatem Burmistrza Miasta Zambrów Kazimierza Dąbrowskiego.

A tak przebiegały akcje w latach ubiegłych:
:: 2017: W Zambrowie ponownie zakwitły „Pola Nadziei”. Znamy wynik kwesty [foto]
:: 2016: Zambrów po raz piąty „zakwitł nadzieją” [foto]
:: 2015: „Pola Nadziei” ponownie zakwitły w Zambrowie [foto]
:: 2014: Niedziela pod znakiem żonkila – akcja „Pola Nadziei” w Zambrowie [foto]
:: 2013: W Zambrowie zakwitły Pola Nadziei [foto]
:: 2012: Międzynarodowa akcja charytatywna „Pola Nadziei” w Zambrowie


RN


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: