REKLAMA:

Uczeń ILO najlepszy w konkursie informatycznym organizowanym przez wyższą uczelnię

edukacja
16.04.2018 r., godz. 16.50
INFOTEST 2018, 12.04.2018 r.
Marcin Kotecki z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie zajął I miejsce w Konkursie Informatycznym INFOTEST 2018 organizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. W rywalizacji brało udział 465 uczniów z województw podlaskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.

W piątej edycji konkursu INFOTEST organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Informatyki i Przedsiębiorczości udział wzięło 465 uczniów z województw podlaskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego, a nawet z Wilna. Po etapie szkolnym do finałowego testu w czwartek, 12 kwietnia w Łomży przystąpiło 49 osób.

W trakcie zawodów finałowych uczestnicy mieli do rozwiązania test składający się z 45 pytań. O wyniku końcowym decydowała liczba zdobytych punktów oraz czas udzielania odpowiedzi. Marcin Kotecki z I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Konarskiego w Zambrowie zdobył 42 punkty (na 45 możliwych) i wygrał zdecydowanie przed uczniami z Olsztyna i Ostrołęki. W pokonanym polu znaleźli się również uczniowie z renomowanych liceów z Białegostoku i Łomży.

Opiekunem Marcina był Zbigniew Rębiś.

Zwycięzcy poza pucharami i dyplomami otrzymali cenne nagrody rzeczowe, m.in. tablety, smartfon, smartwatch, głośniki JBL czy przenośny dysk.

Marcinowi Koteckiemu i jego opiekunowi serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłości.


RN


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: