REKLAMA:

Uczniowie „Czerwoniaka” ukończyli kurs spawacza

edukacja
16.04.2018 r., godz. 10.30
Uczniowie „Czerwoniaka” ukończyli kurs spawacza
Grupa 10 uczniów z klasy trzeciej szkoły branżowej w ZS1 odebrała specjalne książeczki spawacza po ukończeniu kursu zorganizowanego w ramach projektu „Wykwalifikowany absolwent gwarancją zawodowego sukcesu”. Nabyte dodatkowe kwalifikacje mają pomóc im na rynku pracy po skończeniu szkoły.

W Zespole Szkół Nr 1 w Zambrowie uczniowie klasy III szkoły branżowej (mechanik pojazdów samochodowych) ukończyli kurs spawacza blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG 135. Jego celem było teoretyczne i praktyczne przygotowanie młodzieży do egzaminów końcowych, pozwalających uzyskać kwalifikacje do wykonywania spoin pachwinowych blach i rur ze stali ferrytycznych metodą MAG (135) zgodnie z obowiązującymi przepisami i aktualnymi normami dotyczącymi przeprowadzania egzaminów kwalifikacyjnych spawaczy oraz zapoznanie się poprzez pokaz i ćwiczenia praktyczne z podstawami lutospawania.

W kursie wzięło udział 10 uczniów, którzy zdali egzaminy państwowe i otrzymali książeczki spawacza. Są to dodatkowe kwalifikacje, które będą przydatne uczniom po skończeniu szkoły.

Szkolenie odbyło się w ramach projektu „Wykwalifikowany absolwent gwarancją zawodowego sukcesu”. Uczniowie szkoły branżowej, w ramach tego projektu, uczestniczą obecnie w kursach na prawo jazdy kategorii „B” i kursach dających uprawnienia na wózki widłowe.

Wszystkie organizowane w „Czerwoniaku” szkolenia i kursy są bezpłatne i będą realizowane do września 2019 roku.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: