REKLAMA:

Lekcja o funduszach europejskich w ZS1

edukacja
16.04.2018 r., godz. 09.10
Lekcja o funduszach europejskich w ZS1
Uczniowie "Czerwoniaka" wzięli udział w akcji edukacyjnej prowadzonej przez Ministerstwo Rozwoju, dotyczącej programu Polska Wschodnia 2014-2020. Zapoznali się z tematyką przedsiębiorczości w kontekście wykorzystania Funduszy Europejskich, przeznaczonych dla młodych ludzi oraz możliwościami wsparcia rozwoju innowacyjnego biznesu.

W kwietniu uczniowie klas I TL i I b LO z Zespołu Szkół Nr 1 w Zambrowie wzięli udział w kolejnej edycji akcji edukacyjnej Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość II”. Do udziału w tym przedsięwzięciu zaproszone zostały szkoły ponadpodstawowe i gimnazja z pięciu województw Polski Wschodniej.

W ramach akcji uczniowie „Czerwoniaka”, na specjalnie zorganizowanych lekcjach o niestandardowej formule, mieli okazję poznać bliżej Fundusze Europejskie, zwłaszcza w kontekście rozwoju i realizacji pomysłów biznesowych. Celem zajęć była popularyzacja wiedzy na temat przedsiębiorczości w kontekście Funduszy Europejskich, w tym Programu Polska Wschodnia (POPW).

Młodzież zapoznała się z tematyką przedsiębiorczości w kontekście wykorzystania Funduszy Europejskich przeznaczonych dla młodych ludzi oraz możliwościami wsparcia rozwoju innowacyjnego biznesu, na przykładzie Programu Polska Wschodnia, a w szczególności Platform startowych dla nowych pomysłów. Przybliżone zostały im cele i zasady aplikowania o środki na wsparcie start-upów w ramach Platform startowych. Na lekcji poznali również dobre praktyki i przykłady przedsiębiorczości młodych ludzi.

Uczniowie ZS1 wzięli też udział w zadaniu konkursowym. Otrzymali specjalnie przygotowane komiksy o funduszach europejskich, które musieli uzupełnić. Osoby, które zrobiły to bezbłędnie i najszybciej, otrzymały karty upominkowe do sieci sklepów EMPIK.

Lekcje o Funduszach Europejskich w Zespole Szkół Nr 1 w Zambrowie przeprowadziła pani Anna Łuniewska–Kochańska.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: