REKLAMA:

Przedszkolaki z gminy Zambrów rywalizowały w konkursie recytatorskim

edukacja
13.04.2018 r., godz. 15.45
VI Gminny Konkurs Recytatorski „Przedszkolaki Recytują”, 12.04.2018 r.
Amelia Skarżyńska, Jessica Mioduszewska, Gabrysia Malinowska oraz Alicja Milczewska wygrały w swoich kategoriach VI Gminny Konkurs Recytatorski "Przedszkolaki Recytują", który odbył się wczoraj w Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Osowcu.

VI Gminny Konkurs Recytatorski „Przedszkolaki Recytują” odbył się wczoraj, 12 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Osowcu. Do rywalizacji zgłosiło się 21 dzieci z oddziałów przedszkolnych mieszczących się przy szkołach podstawowych z terenu Gminy Zambrów.

Konkurs rozegrano w trzech kategoriach: dzieci 4-letnie, dzieci 5-letnie oraz dzieci 6-letnie. Przedszkolaki wykonywały utwory znanych autorów poezji dziecięcej, między innymi Stanisława Jachowicza, Hanny Niewiadomskiej, Jana Brzechwy i Marii Konopnickiej. Publiczność miała okazję wysłuchać interpretacji „Stefka Burczymuchy”, „Żaby”, „Samochwały” i wielu innych utworów.

Po naradach komisja konkursowa w składzie: Małgorzata Chmielewska (przewodnicząca, przedstawiciel rodziców), Teresa Rosa (polonistka), Grażyna Walczuk (dyrektor Biblioteki Gminy Zambrów), przyznała następujące nagrody:
- I miejsce w grupie dzieci 4-letnich: Amelia Skarżyńska
- I miejsce w grupie dzieci 5-letnich: Jessica Mioduszewska
- I miejsce w grupie dzieci 6-letnich ex aequo – Gabrysia Malinowska i Alicja Milczewska

Wyróżnienia otrzymali:
- Julia Rykaczewska,
- Wiktoria Zalewska,
- Tomasz Uszyński,
- Lena Groszfeld,
- Alicja Ołdakowska,
- Aleksandra Milewska,
- Albert Gardocki.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe, które wręczył Wójt Gminy Zambrów Jarosław Kos.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Osowcu składa serdeczne podziękowania fundatorom nagród - Wójtowi Gminy Zambrów oraz Zenonie Zalewskiej, prezes Banku Spółdzielczego w Zambrowie. Słowa wdzięczności kieruje również do wszystkich uczestników i ich opiekunów za pracę włożoną w przygotowanie do konkursu.

RN


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: