REKLAMA:

„Czwórka” gościnnie otworzyła swoje drzwi [foto+video]

edukacja
12.04.2018 r., godz. 17.05
„Czwórka” gościnnie otworzyła swoje drzwi
Za nieco ponad cztery miesiące wszystkie szkoły podstawowe powitają nowych uczniów. Aby umożliwić im oraz ich rodzicom wcześniejsze poznanie miejsca przyszłej nauki, Szkoła Podstawowa Nr 4 zorganizowała Dzień Otwarty.

Wczoraj popołudniu Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zambrowie gościnnie otworzyła swoje drzwi. Z zaproszenia na Dzień Otwarty skorzystało wielu rodziców z dziećmi. Przybyłych do hali sportowej zambrowskiej „Czwórki” gości powitał dyrektor Ryszard Świderski, który na wstępie przedstawił ofertę edukacyjną placówki oraz przypomniał najważniejsze osiągnięcia naukowe i sportowe uczniów zdobyte w ostatnim czasie.

Następnie rodzice wraz ze swoimi pociechami zostali zaproszeni do obejrzenia krótkiej części artystycznej przygotowanej przez uczniów. Przed publicznością zaprezentowały się dzieci z grup rytmicznych prowadzonych przez Grażynę Łamarz i Natalię Fabian, dzieci z klasy Ie, a także mali recytatorzy z klasy Ic. Na scenie pojawiły się też dzieci z koła teatralnego „Wesołe Skrzaty”. Goście z dużym zainteresowaniem śledzili występy, a także podziwiali piękne stroje i dekoracje.

Kolejnym punktem „Dni Otwartych” w SP4 była część sportowa, do której zaproszono maluchy, które od września tego roku pójdą do pierwszej klasy. Przygotowano pięć stacji, przy których odbywały się różne konkurencje. Były skoki na piłce, jazda na wózku, drabinka, czy bieg przez płotki. W nagrodę za zaliczenie wszystkich stacji maluchy otrzymały lizaki.

Następnie, pod opieką wychowawczyń, w niewielkich grupkach goście zwiedzali budynek szkoły. Dla wielu rodziców był to pierwszy kontakt z tą placówką. Z ciekawością oglądali stołówkę, halę sportową, pracownię komputerową oraz multimedialną pracownię języka angielskiego. Goście odwiedzili też świetlicę szkolną. Przyszli uczniowie i ich rodzice obejrzeli również sale lekcyjne, w których uczą się klasy I-III.

Osoby, które skorzystały z wczorajszych Dni Otwartych, poza zwiedzaniem szkoły miały także doskonałą okazję do zapoznania się z dyrekcją oraz nauczycielami. Wszyscy chętnie udzielali odpowiedzi na nurtujące rodziców pytania.ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: