REKLAMA:

Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem [foto]

kultura
11.04.2018 r., godz. 15.35
Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem
Uczniowie dwóch szkół podstawowych z Zambrowa wzięli udział w spotkaniu autorskim zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zambrowie. Gościem był uznany tłumacz oraz autor powieści, opowiadań i wierszy adresowanych do młodych czytelników Paweł Beręsewicz.

Oddział dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie zorganizował dziś spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem - autorem popularnych książek dla dzieci i młodzieży, a także laureatem wielu nagród literackich. Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV i V ze Szkoły Podstawowej Nr 4 i Szkoły Podstawowej Nr 5 w Zambrowie.

Na początku spotkania pisarz opowiedział o przebiegu swojej kariery zawodowej. Można było usłyszeć, że pan Paweł pracował jako nauczyciel języka angielskiego w liceum, a następnie zajął się pisaniem słowników angielsko-polskich i polsko-angielskich.

Następnie skierował uwagę słuchaczy w stronę czytelnictwa. Dzieci bardzo chętnie włączały się w dyskusję. Niektóre zostały także zaproszone na rozmowę o książkach przy wyimaginowanej herbatce. Pisarz opowiadał żywo i barwnie o bohaterach swoich utworów, nie zdradzając jednak zakończenia przygód.

Treści zawarte w książkach Pawła Beręsewicza poruszają wiele wartych uwagi kwestii. Dobrym tego przykładem jest, omawiana podczas dzisiejszego spotkania, książka „Noskawery”, która w ciekawy sposób pokazuje kulisy świata mody, reklamy i manipulacji wobec odbiorcy. Autor zaprezentował dzieciom nawet model tytułowego „noskawera”, który był niczym innym, jak pokrowcem na nos! Oczywiście nie trzeba wspominać, że kiedy noskawer wylądował na nosie pisarza, po bibliotecznej sali rozległ się gromki śmiech. Przy okazji wywiązała się rozmowa na temat wpływu reklamy na nasze postrzeganie świata. Doskonale można było dostrzec, jak bardzo duże znaczenie na podejmowane przez nas decyzje ma opinia innych osób.

Na zakończenie spotkania pisarz chętnie odpowiadał na liczne pytania uczniów. Dzieci pytały go o zainteresowania, jego pierwszą książkę, czy o to, ile czasu zajmuje mu napisanie jednej książki. Uczniowie byli też ciekawi, jaka jego książka sprzedała się w największej ilości egzemplarzy, a także skąd czerpie pomysły na tematykę swoich książek.

Warto dodać, że książki pana Pawła Beręsewicza były wielokrotnie nagradzane i są dostępne w oddziale dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: