REKLAMA:

Zmagali się w IX Powiatowym Konkursie Katyńskim [foto]

edukacja
11.04.2018 r., godz. 12.55
26 uczniów szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych oraz gimnazjów już po raz dziewiąty rywalizowało w Powiatowym Konkursie Katyńskim zorganizowanym przez ZSA.

IX Powiatowy Konkurs Katyński pod patronatem Starosty Zambrowskiego odbył się dziś w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie. Rywalizowali w nim uczniowie z trzech typów szkół: podstawowych, gimnazjów i średnich. Z zaproszenia ZSA skorzystały wszystkie miejskie podstawówki oraz gminne szkoły podstawowe ze Starego Skarżyna i Wiśniewa, a także Miejskie Gimnazjum Nr 1. Do konkursu przystąpili także uczniowie z trzech największych szkół ponadgimnazjalnych w Zambrowie: ZSO, ZSA i ZS1. Łącznie rywalizowało 26 uczniów.

Uczestnicy mieli do rozwiązania test. Wśród zadań były zarówno pytania zamknięte w formie testu, jak i otwarte. Trzeba przyznać, że uczniowie musieli się wykazać niemałą wiedzą. Pytano m.in. o to, jaki los spotkał polskich jeńców przebywających na terenie ZSRR, 71. Pułk Piechoty, zbrodnię katyńską, zambrowskie koszary, a nawet o ulice w Zambrowie związane z upamiętnieniem postaci okresu II wojny światowej.

Po zakończeniu pisania wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Zambrowie oraz ZSA. Na wynki trzeba będzie jednak poczekać do przyszłego tygodnia. W międzyczasie komisja w składzie: Ewa Grajewska, Marta Mieczkowska i Krzysztof Boruc, sprawdzi wszystkie prace i podliczy punktacje.

Laureaci dzisiejszego konkursu zostaną nagrodzeni podczas uroczystości obchodów patrona w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie, które odbędą się 23 kwietnia.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: