REKLAMA:

Wysokie lokaty uczniów powiatu zambrowskiego w Finale Grupy Zachodniej w drużynowych biegach przełajowych

sport
10.04.2018 r., godz. 12.10
Finały Grupy Zachodniej w drużynowych biegach przełajowych, 07.04.2018 r.
Świetne wyniki naszych biegaczy w Finale Grupy Zachodniej w drużynowych biegach przełajowych. 1. miejsce w kategorii chłopców kl. VII, 2. miejsce w kategorii chłopców kl. IV - VI i 2. miejsce w kategorii dziewcząt kl. VII zanotowała Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zambrowie. Zaś Szkoła Podstawowa z Wiśniewa zajęła 1. miejsce w kategorii dziewcząt kl. VII.

Wysokie lokaty zanotowali uczniowie szkół powiatu zambrowskiego podczas Finału Grupy Zachodniej w drużynowych biegach przełajowych, które odbyły się w sobotę, 7 kwietnia na trasach biegowych w Rybakach (gm. Miastkowo).

Anna Dębek ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie zdobyła 1. miejsce w kategorii dziewcząt rocznika 2005. W tym samym biegu jako 4. na mecie była Natalia Łada ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie. Również na 4. pozycji biegi zakończyła rok młodsza uczennica SP4 Maja Wądołowska. Jako trzecia wśród dziewcząt z rocznika 2007 na mecie była Kamila Jastrzębska ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Zambrowie. W klasyfikacji drużynowej dziewcząt w Igrzyskach Grupy Zachodniej Dzieci najlepiej w naszym powiecie wypadła Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zambrowie, plasując się ostatecznie na 5. miejscu.

Wśród chłopców z naszego regionu najlepsi byli Michał Dębek (SP4) i Kacper Zieliński (SP3), którzy wśród rówieśników z rocznika 2007 zajęli drugą i trzecią pozycję. Rok starszy Kamil Potęga z zambrowskiej „Trójki” na mecie był czwarty, a tuż za nim Jakub Ołdakowski ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie. Trochę lepiej poszło chłopcom z rocznika 2005 – jako trzeci zakończył bieg Sebastian Dmochowski (SP3), a na czwartym miejscu był Bartosz Witkowski (SP4). Dzięki takim lokatom Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zambrowie w klasyfikacji drużynowej chłopców zajęła 2. lokatę.

Spośród naszej młodzieży najlepiej pobiegła Karolina Dzwonkowska z Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie zajmując 1. miejsce rocznika 2003 dziewcząt. Dobrze poszło również rok młodszym dziewczętom – Gabrieli Łuniewskiej (SP Rutki-Kossaki), Gabrieli Ładzie i Weronice Kotowskiej (obydwie z SP Wiśniewo), które przybiegły na metę kolejno jako druga, trzecia i piąta. Drużynowo dziewczęta z rocznika 2004 ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie zakończyły rywalizację na 1. miejscu, zaś rówieśniczki z zambrowskiej „Czwórki” na 2. miejscu.

Na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna chłopców z rocznika 2004 ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie. Na pewno miały na to wpływ dobre lokaty Patryka Czartoszewskiego (2. miejsce) i Marcela Plony (4. miejsce).

Łącznie w Igrzyskach Grupy Zachodniej Dzieci uczestniczyło 224 dziewczęta i 204 chłopców z 35 szkół, natomiast w Igrzyskach Grupy Zachodniej Młodzieży Szkolnej wystartowało 145 zawodniczek z 18 szkół i 153 zawodników z 16 szkół. Do finału wojewódzkiego awansowały trzy pierwsze drużyny z klasyfikacji łącznej oraz sześciu najlepszych biegaczy indywidualnie z każdego biegu. Najlepsi zawodnicy we wszystkich kategoriach otrzymali medale i dyplomy. Sędzią głównym zawodów był Zdzisław Dobrowolski.

Poniżej przedstawiamy klasyfikacje drużynowe i piętnaście pierwszych lokat w poszczególnych kategoriach indywidualnych.

Igrzyska Grupy Zachodniej Dzieci

Klasyfikacja drużynowa dziewcząt

1. 2 Grajewo – 499 pkt
2. Stawiski – 411 pkt
3. 10 Łomża – 402 pkt
4. 5 Łomża – 391 pkt
5. 4 Zambrów – 369 pkt
6. Miastkowo – 306 pkt
7. Szczuczyn -290
8. Nowogród - 280
9. Grabowo - 276
10. Piątnica - 273
11. 4 Grajewo - 233
12. Turośl - 221
13. 7 Łomża - 217
14. Kobylin Borzymy – 184 pkt
15. 5 Zambrów – 184 pkt
16. Sokoły – 168 pkt
17. Wiśniewo – 109 pkt
18. Stare Zakrzewo – 104 pkt
19. Czyżew – 98 pkt
20. Rakowo Boginie – 89 pkt
21. Ptaki – 76 pkt
22. Konarzyce – 69 pkt
23. Bruszewo – 63 pkt
24. Kupiski – 56 pkt
25. Puchały – 54 pkt
26. Jedwabne – 48 pkt
27. Rydzewo / Miastkowo – 46 pkt
28. Ławsk – 39 pkt
29. Rajgród – 38 pkt
30. Sulewo Kownaty – 36 pkt
31. 1 Grajewo – 31 pkt
32. Rutki Kossaki – 15 pkt
33. Wyszonki Kościelne – 13 pkt
34. Lachowo – 8 pkt
35. Osowiec – 3 pkt

Dziewczęta rocznik 2005
1. Dębek Anna - 4 Zambrów
2. Borusiewicz Amelia - SP nr 5
3. Wysocka Aleksandra - 2 Grajewo
4. Łada Natalia - Wiśniewo
5. Puchalska Patrycja - 10 Łomża
6. Wiszowata Natalia - Grabowo
7. Gontarz Patrycja - Puchały
8. Olszewska Aleksandra - 4 Zambrów
9. Popkowska Kamila - SP7
10. Patalan Oliwia - Stawiski
11. Sokołowska Paulina - Stawiski
12. Olszewska Weronika - Wiśniewo
13. Kozikowska Ewelina - Stawiski
14. Szewczyk Wiktoria - SP7
15. Marczykowska Oliwia - 2 Grajewo

Dziewczęta rocznik 2006
1. Charubin Natalia - Ptaki
2. Zaręba Oliwia - Konarzyce
3. Resko Oliwia - Stawiski
4. Wądołowska Maja - 4 Zambrów
5. Ziemkiewicz Aleksandra - 2 Grajewo
6. Sejnowska Anna - Piątnica
7. Chojnowska Ewelina - Miastkowo
8. Kamińska Katarzyna - SP Kobylin Borzymy
9. Wiszowata Julia - Grabowo
10. Fedorowicz Nadia - 4 Zambrów
11. Dąbrowska Izabela - SP Czyżew
12. Zysk Róża - Piątnica
13. Sasinowska Aleksandra - Stare Zakrzewo
14. Łojewska Martyna - Stawiski
15. Turowska Aleksandra - 2 Grajewo

Dziewczęta rocznik 2007
1. Czerwińska Iza 2 - Grajewo
2. Okurowska Martyna - 10 Łomża
3. Jastrzębska Kamila - 5 Zambrów
4. Marczewska Alicja - Rakowo-Boginie
5. Kaliszewska Natalia - Szczuczyn
6. Wiśniewska Julia - Szczuczyn
7. Siedlecka Ola - Szczuczyn
8. Sudak Maja - SP nr 5
9. Ustaszewska - Ewa Miastkowo
10. Klepacka Weronika - SP Bruszewo
11. Wieczorek Julia - 4 Zambrów
12. Mazgoła Maja - Turośl
13. Karolak Zuzanna - Jedwabne
14. Kowalczyk Zuzanna - Nowogród
15. Romanik Amelia - Rydzewo

Klasyfikacja drużynowa chłopców
1. 4 Grajewo – 465 pkt
2. 4 Zambrów – 423 pkt
3. 10 Łomża – 353 pkt
4. 3 Zambrów – 349 pkt
5. Stawiski – 312 pkt
6. 2 Grajewo – 296 pkt
7. Wygoda – 295 pkt
8. Czyżew – 269 pkt
9. 4 Łomża – 267 pkt
10. 1 Grajewo – 230 pkt
11. 2 Kolno – 229 pkt
12. Miastkowo – 201 pkt
13. Kobylin Borzymy – 191 pkt
14. 7 Łomża – 174 pkt
15. Jedwabne – 172 pkt
16. 5 Łomża – 155 pkt
17. Piątnica – 150 pkt
18. Bruszewo – 129 pkt
19. Rajgród – 112 pkt
20. Lachowo – 101 pkt
21. Turośl – 97 pkt
22. Sokoły – 93 pkt
23. Konarzyce – 88 pkt
24. Kupiski – 83 pkt
25. Wiśniewo – 57 pkt
26. Ptaki – 52 pkt
27. Grabowo – 49 pkt
28. Rutki Kossaki – 49 pkt
29. Dobrzyjałowo – 48 pkt
30. Wysokie Mazowieckie – 45 pkt
31. 1 Kolno – 39 pkt
32. 5 Zambrów – 37 pkt
33. Nowogród – 23 pkt
34. Sulewo Kownaty – 21 pkt
35. Rydzewo / Miastkowo – 13 pkt

Chłopcy rocznik 2005
1. Bagiński Piotr SP - Bruszewo
2. Bagiński Jakub - Rajgród
3. Dmochowski Sebastian - 3 Zambrów
4. Witkowski Bartosz - 4 Zambrów
5. Kowalewski Karol - SP 4 Łomża
6. Prusinowski Adam - Jedwabne
7. Jamiołkowski Jakub - SP Bruszewo
8. Gutowski Dawid - Konarzyce
9. Sekściński Mateusz - Ptaki
10. Zieliński Damian - Wygoda
11. Piankowski Bartosz - Turośl
12. Chojnowski Bartosz - Miastkowo
13. Kania Patryk - Kupiski
14. Romanowski Bartosz - 4 Zambrów
15. Izbicki Szymon - 4 Grajewo

Chłopcy rocznik 2006
1. Mazurek Bartosz - 4 Grajewo
2. Modzelewski Tomasz - Wygoda
3. Świtajewski Piotr - SP4 Łomża
4. Potęga Kamil - 3 Zambrów
5. Ołdakowski Jakub - 4 Zambrów
6. Dzierzgowski Kacper - Kobylin Borzymy
7. Chojnowski Jakub - Stawiski
8. Chludziński Mateusz - 5 Łomża
9. Dyba Patryk - 1 Grajewo
10. Nerkowski Paweł - Stawiski
11. Bzura Jakub - 7 Łomża
12. Żukowski Sebastian - Rutki-Kossaki
13. Tarnacki Patryk - Dobrzyjałowo
14. Parda Maciej - Turośl
15. Dobrydnio Adrian - 4 Grajewo

Chłopcy rocznik 2007
1. Tarnacki Mikołaj - Piątnica
2. Dębek Michał - 4 Zambrów
3. Zieliński Kacper - 3 Zambrów
4. Krutul Damian - 4 Grajewo
5. Tomczak Wojtek - 2 Grajewo
6. Mierzejewski Krystian - 5 Łomża
7. Firmuga Jakub - 7 Łomża
8. Olejniczak Damian - 4 Grajewo
9. Remisiewicz Adam - SP Sokoły
10. Banach Sebastian - SP 2 Kolno
11. Filipkowski Tomasz - SP 2 Kolno
12. Chajęcki Kuba - SP10 Łomża
13. Bagiński Mateusz - 7 Łomża
14. Majowicz Maciej - 5 Łomża
15. Mroczkowski Maciej - Jedwabne

Igrzyska Grupy Zachodniej Młodzieży Szkolnej

Dziewczęta rocznik 2002


Klasyfikacja drużynowa
1 SP Turośl – 182 pkt
2. G Miastkowo – 170 pkt
3. ZSM Wysokie Mazowieckie – 148 pkt
4. SP Grabowo – 145 pkt
5. SP Nowogród – 142 pkt
6. ZSP Piątnica – 132 pkt
7. SP 9 Łomża – 121 pkt
8. MG 1 Zambrów – 110 pkt
9. G Danówek – 104 pkt
10. SP Zabiele – 92 pkt
11. SP Kobylin Borzymy – 84 pkt
12. SP Rajgród – 80 pkt
13. SP Jedwabne – 69 pkt
14. SP 2 Grajewo – 69 pkt
15. SP Stawiski – 69 pkt
16. SP Kolno – 57 pkt

Klasyfikacja indywidualna
1. Mormol Wiktoria - MZS Wysokie Maz.
2. Pustułka Karolina - SP Jedwabne
3. Lubiejewska Izabela - ZSP Piątnica
4. Szablak Katarzyna - SP Turośl
5. Sielawa Gabriela - SP Kolno
6. Długozima Weronika - G. Miastkowo
7. Patalan Magdalena - Turośl
8. Julia Stryjecka - Rajgród
9. Kiełczewska Wioleta - Grabowo
10. Skrodzka Paulina - Grabowo
11. Steczkowska Dominika - SP 9 Łomża
12. Mikielska Ola - 2 Grajewo
13. Modzelewska Paulina - Nowogród
14. Remiszewska Żaneta - Zabiele
15. Lewandowska Kinga - Piątnica

Dziewczęta rocznik 2003

Klasyfikacja drużynowa
1. G. Miastkowo – 186 pkt
2. SP Stawiski – 163 pkt
3. G. Danówek – 162 pkt
4. SP Nowogród – 161 pkt
5. MG 1 Zambrów – 153 pkt
6. SP 2 Grajewo – 140 pkt
7. SP Wizna – 127 pkt
8. SP Turośl – 96 pkt
9. SP 1 Grajewo – 94 pkt
10. ZSP Piątnica – 92 pkt
11. SP Kobylin Borzymy – 84 pkt
12. SP Sokoły – 81 pkt
13. SP Rajgród – 64 pkt
14. SP Grabowo – 60 pkt
15. SP Czyżew – 57 pkt
16. SP 9 Łomża – 50 pkt
17. G. Kolno – 50 pkt

Klasyfikacja indywidualna
1. Dzwonkowska Karolina - MG1 Zambrów
2. Turowska Patrycja - SP 2 Grajewo
3. Mróz Patrycja - SP Rajgród
4. Żebrowska Oliwia - SP Grabowo
5. Stankiewicz Ewelina - SP Stawiski
6. Chrostowska Milena - SP Nowogród
7. Długozima Agata - Miastkowo
8. Kutyło Natalia - Miastkowo
9. Reska Julia - Nowogród
10. Jasionek Adrianna - MG1 Zambrów
11. Kania Martyna - Danówek
12. Jankowska Anita - Danówek
13. Sokołowska Karolina - Piątnica
14. Olszewska Barbara - Wizna
15. Rakowska Iza - Stawiski

Dziewczęta rocznik 2004

Klasyfikacja drużynowa
1. SP Wiśniewo – 202 pkt
2. SP 4 Zambrów – 168 pkt
3. SP 9 Łomża – 166 pkt
4. SP Miastkowo – 165 pkt
5. SP Nowogród – 154 pkt
6. SP 2 Grajewo – 139 pkt
7. SP 4 Grajewo – 125 pkt
8. SP Rutki – 111 pkt
9. SP Rajgród – 111 pkt
10. ZSP Piątnica – 97 pkt
11. SP Kobylin Borzymy – 87 pkt
12. SP Sokoły – 65 pkt
13. SP Konarzyce – 55 pkt
14. SP Rydzewo – 54 pkt
15. SP Turośl – 50 pkt
16. SP Czyżew – 43 pkt
17. SP Lachowo – 41 pkt
18. SP Grabowo – 11 pkt

Klasyfikacja indywidualna
1. Chętnik Klaudia - SP Nowogród
2. Łuniewska Gabriela - SP Rutki-Kossaki
3. Łada Gabriela - SP Wiśniewo
4. Justyna Chojnowska - SP Rajgród
5. Kotowska Weronika - SP Wiśniewo
6. Kuligowska Julia - SP Konarzyce
7. Romanik Aleksandra - Rydzewo
8. Bodzianowska Natalia - 4 Zambrów
9. Dobrogowska Julia - SP 9 Łomża
10. Lubiejewska Justyna - Wiśniewo
11. Bugnacka Wiktoria - Turośl
12. Siwik Julia - SP 9 Łomża
13. Łapszys Dominika - 2 Grajewo
14. Krokhmatova Atona - 4 Zambrów
15. Kamienowska Gabriela - Miastkowo

Chłopcy rocznik 2002

Klasyfikacja drużynowa
1. SP Rajgród – 208 pkt
2. SP Mały Płock – 172 pkt
3. SP Sokoły – 170 pkt
4. G. Miastkowo – 158 pkt
5. SP Kobylin Borzymy – 154 pkt
6. SP 9 Łomża – 150 pkt
7. G. Danówek – 134 pkt
8. SP 4 Grajewo – 133 pkt
9. SP Stawiski – 130 pkt
10. SP Turośl – 127 pkt
11. SP Nowogród – 100 pkt
12. SP Jedwabne – 62 pkt
13. SP Grabowo – 47 pkt

Klasyfikacja indywidualna
1. Kozłowski Michał - SP 4 Grajewo
2. Cwalina Bartosz - SP Mały Płock
3. Nizik Jakub - SP 9 Łomża
4. Just Łukasz - SP 9 Łomża
5. Bukowski Patryk - SP Rajgród
6. Rząca Michał - SP Sokoły
7. Grzyb Adrian - Miastkowo
8. Gąsiewski Damian - Rajgród
9. Muczyński Arkadiusz - Rajgród
10. Zambrowski Arkadiusz - Danówek
11. Łazarczyk Sebastian - Turośl
12. Gwiazdowski Maciej - Stawiski
13. Faszczewski Rafał - SP Kobylin Borzymy
14. Konopka Piotr - Grabowo
15. Godlewski Mateusz - Rajgród

Chłopcy rocznik 2003

Klasyfikacja drużynowa
1. SP Stawiski – 194 pkt
2. SP Rajgród – 185 pkt
3. G. Miastkowo – 175 pkt
4. SP 10 Łomża – 157 pkt
5. SP 9 Łomża – 155 pkt
6. SP Kobylin Borzymy – 145 pkt
7. MG 1 Zambrów – 126 pkt
8. G. Danówek – 125 pkt
9. ZSP Piątnica – 109 pkt
10. SP Turośl – 103 pkt
11. SP Czyżew – 101 pkt
12. SP 1 Grajewo – 78 pkt
13. SP Grabowo – 64 pkt
14. SP Nowogród – 62 pkt

Klasyfikacja indywidualna
1. Folga Bartek - SP10 Łomża
2. Kwieciński Jakub - G. Danówek
3. Nowak Bartosz - SP Grabowo
4. Barżykowski Patryk - SP Stawiski
5. Dąbrowski Piotr - SP Kobylin Borzymy
6. Ciecierski Konrad - G. Miastkowo
7. Kołakowski Marek - MG1 Zambrów
8. Martysiuk Kacper - Stawiski
9. Mierzejewski Łukasz - Piątnica
10. Jaworowski Dawid - Rajgród
11. Sut Dawid - Rajgród
12. Nerkowski Piotr - Stawiski
13. Jurak Bartosz - Rajgród
14. Lendzioch Kacper - SP Czyżew
15. Brzostek Bartek - Miastkowo

Chłopcy rocznik 2004

Klasyfikacja drużynowa
1. SP 4 Zambrów – 231 pkt
2. SP 1 Grajewo – 197 pkt
3. SP 9 Łomża – 136 pkt
4. SP 4 Grajewo – 130 pkt
5. SP Lachowo – 126 pkt
6. SP Czyżew – 111 pkt
7. SP Wiśniewo – 110 pkt
8. SP Mały Płock – 110 pkt
9. ZSP Piątnica – 103 pkt
10. SP Nowogród – 92 pkt
11. SP Ptaki – 80 pkt
12. SP 2 Grajewo – 7 pkt 7
13. SP Leman – 75 pkt
14. SP Miastkowo – 57 pkt
15. SP Rajgród – 48 pkt
16. SP Kobylin Borzymy – 45 pkt
17. SP Rydzewo – 38 pkt
18.SP Stawiski – 27 pkt
19. SP Bruszewo – 14 pkt
20. SP Sokoły – 13 pkt

Klasyfikacja indywidualna
1. Olszewski Bartosz - Leman
2. Czartoszewski Patryk - 4 Zambrów
3. Niedźwiedzki Szymon - 1 Grajewo
4. Plona Marcel - 4 Zambrów
5. Bastek Konrad - Ptaki
6. Praski Kacper SP - Czyżew
7. Zyskowski Klaudiusz - Lachowo
8. Grala Mateusz - Piątnica
9. Rogaczewski Jakub - 4 Zambrów
10. Gawliczek Kevin SP - 9 Łomża
11. Ostasiewicz Szymon - 4 Zambrów
12. Daniszewski Jakub - 1 Grajewo
13. Świeszkowski Mariusz - Rajgród
14. Barycki Oliwier - 1 Grajewo
15. Kaczyński Bartosz - 4 Grajewo


RN






 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: