REKLAMA:

Choć nie udało się zebrać potrzebnej kwoty, Sylwia będzie miała swój pokój marzeń!

społeczeństwo
09.04.2018 r., godz. 20.40
Mama niepełnosprawnej Sylwii Paszkiewicz-Garczarek dziękuje za datki na remont pokoju, który będzie przystosowany do potrzeb jej córki. Zbiórka pieniędzy na ten cel prowadzona była w Internecie. Wprawdzie nie udało się zebrać całej potrzebnej kwoty, pani Garczarek przystępuje do remontu.

Spełni się marzenie niepełnosprawnej mieszkanki Zambrowa Sylwii Paszkiewicz-Garczarek o wymarzonym pokoju. O pomoc w zbiórce apelowaliśmy do naszych czytelników rok temu w artykule: Pomóżmy spełnić marzenie mieszkanki Zambrowa! Mimo że nie udało się uzbierać całej niezbędnej kwoty (10 tys.zł), pani Garczarek nie poddaje się i rozpoczyna remont. Podczas zbiórki internetowej za pośrednictwem strony pomagam.pl uzbierało się 4553 zł. Pozostałe środki potrzebne do przystosowania pokoju będą pochodziły m.in. z uzyskanego 1% podatku przekazanego przez podatników za miniony rok.

- „Jesteście ludźmi o wielkich sercach, wrażliwi na potrzeby innych. To również dzięki hojności waszej - internautów spełni się marzenie Sylwii. Bardzo wszystkim dziękuję!” - przekazuje za pośrednictwem naszego portalu mama niepełnosprawnej Sylwii - Grażyna Garczarek.

Pokój marzeń Sylwii ma być przystosowany do jej potrzeb. W pomieszczeniu zaplanowano m.in. zabudowę pod wymiar z półkami na trofea artystyczne dziewczyny. Ważnym elementem pokoju ma być też łóżko na sprężynach kieszonkowych. Ma się tam również znaleźć telewizor wiszący, przesuwna szafa, biurko i jakiś stolik.

Sylwia Paszkiewicz-Garczarek jest mieszkanką Zambrowa. Dziewczyna cierpi na epilepsję, jest opóźniona psychomotorycznie z cechami autyzmu. W dodatku Sylwia bardzo słabo widzi i ma kłopoty z sercem. Przybyła jej także alergia i nadczynność tarczycy. Sylwia przeszła dwie operacje kręgosłupa. Jest pod stałą opieką neurologa, okulisty, kardiologa i ortopedy. Rehabilitacja Sylwii wymaga wielu leków, specjalistycznych wkładek ortopedycznych zmienianych corocznie, dzięki którym całkiem nieźle chodzi oraz zabiegów rehabilitacyjnych. Do codziennego funkcjonowania potrzebuje pomocy innych osób.

Sylwia znana jest mieszkańcom Zambrowa i czytelnikom zambrow.org. Mimo swojej choroby wielokrotnie brała udział w różnych konkursach i festiwalach, niejednokrotnie zdobywając nagrody i wyróżnienia. Na Przeglądzie Ogólnopolskim Polskiego Związku Niewidomych w Kielcach „Ptaki 2005” w kwietniu Sylwia zdobyła wyróżnienie za Kujawiaka. Podczas IX Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Suwałkach w maju 2005 roku wyśpiewała Grand Prix. Wyróżnienie zdobyła na Festiwalu „Razem do Gwiazd”, który odbył się w Ciechocinku w lipcu 2005 roku, wtedy śpiewała razem z Majką Jeżowską. Ponadto zdobyła wyróżnienia w następujących konkursach: na VII Festiwalu Twórczości Muzycznej Niewidomych w Bytomiu Odrzańskim, na Ogólnopolskim Festiwalu Muzycznym w Grudziądzu „Optan 2005”, na przeglądzie kolęd w Zambrowie oraz podczas przeglądu piosenki patriotycznej również w Zambrowie. Poza tym Sylwia uczestniczyła w różnych koncertach. W roku 2005 m.in. śpiewała w Kołobrzegu i Skórczu. W 2006 r. została najmłodszą laureatką nagrody burmistrza Miasta Zambrowa - Złotego Żubra w kategorii Twórczość i Upowszechnianie Kultury.


ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: