REKLAMA:

Budynek gospodarczy i dwa samochody dostawcze spłonęły we wczorajszym pożarze [foto + video]

straż
07.04.2018 r., godz. 11.00
Budynek i dwa samochody dostawcze spłonęły doszczętnie we wczorajszym pożarze w Krajewie-Łętowie. W akcji gaśniczej wzięło udział 32 strażaków z 8 zastępów straży pożarnej. Na szczęście ofiar nie było.

Zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Krajewo-Łętowo (gm. Zambrów) dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Zambrowie odebrał wczoraj, 6 kwietnia o godzinie 20:53.

Na miejscu okazało się, że płonie budynek gospodarczy, w którym zaparkowane były dwa samochody dostawcze mercedes sprinter. Ogień zajął już całe pomieszczenie. Mimo że strażacy natychmiast przystąpili do gaszenia pożaru, udało się uratować jedynie fragment wiaty i część socjalną budynku. Samochody natomiast spłonęły doszczętnie. Ofiar na szczęście nie było.

W akcji gaśniczej udział wzięły 3 zastępy straży pożarnej z jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP z Zambrowa i 5 zastępów strażaków ochotników z Wiśniewa, Tabędza, Starego Laskowca i Szumowa. Łącznie przez prawie trzy i pół godziny 32 strażaków walczyło z żywiołem.

Straty nie zostały jeszcze oszacowane, ale na pewno nie są małe. Przyczyny i szczegółowe okoliczności zdarzenia bada zambrowska policja.

Warto podkreślić, że podczas wczorajszych działań ratunkowych niezbędna okazała się nowo zakupiona kamera termowizyjna, dzięki której strażacy mogli rozpoznawać przedmioty i miejsca o zwiększonej temperaturze. Pozwoliło to na szybsze odnalezienie ogniska pożaru i skuteczniejsze prowadzenie działań gaśniczych.
RN


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: