REKLAMA:

Robótki pod biblioteką istnieją już od trzech lat! [foto]

kultura
06.04.2018 r., godz. 19.00
Robótki pod biblioteką istnieją już od trzech lat! 06.04.2018 r.
Trzecią rocznicę działalności obchodził dzisiaj klub rękodzieła artystycznego "Robótki pod biblioteką". Do świętowania dołączył również zambrowski chór "Retro" Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Nie zabrakło dobrej zabawy, wspólnego śpiewania i poczęstunku.

Już od trzech lat członkowie klubu rękodzieła artystycznego „Robótki pod biblioteką” spotykają się, aby wspólnie haftować, szydełkować, wyplatać – jednym słowem dobrze razem się bawić i miło spędzać czas. Dzisiaj w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej obchodzono kolejną rocznicę powstania klubu. Do wspólnego świętowania dołączył chór „Retro” Uniwersytetu Trzeciego Wieku, z którym klub współpracuje już od roku.

- „Prowadziliśmy warsztaty artystyczne z różnych technik. Była prezentowana makrama z panią Krystyną Truchel i prace szydełkiem naszej koleżanki Eli Modzelewskiej. Pani Barańska pokazała starą technikę batiku – malowania woskiem. Była też wystawa dorobku uczestniczki naszego klubu Wandy Zienkiewicz w galerii Centrum Kultury. Były różne warsztaty z krepiny, papierowej wikliny i wielu innych znanych technik. Razem z chórem Uniwersytetu Trzeciego Wieku nawiązaliśmy współpracę w poprzednim roku. Oni prezentują swój śpiew, my prezentujemy swój dorobek i współpracujemy ze sobą. Teraz nawiązaliśmy współpracę z grupą rękodzielników „Złote ręce” z Gostynia. Mamy tam pojechać na dożynki w sierpniu i zaprezentować dorobek obydwu naszych grup.” - powiedział nam pomysłodawca klubu „Robótki pod biblioteką” Marcin Wądołowski.

Podczas dzisiejszej uroczystości można było zobaczyć niektóre prace wykonane w czasie cotygodniowych zajęć rękodzielniczych. Ważnym punktem obchodów trzeciej rocznicy działalności był występ chóru „Retro” Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod kierownictwem Marii Gosk. Znane i lubiane piosenki w pięknym wykonaniu studentek i studentów wywołały uśmiechy na twarzach przybyłych gości, a każdy utwór był nagradzany gromkimi brawami.

Nie zabrakło również wspólnego poczęstunku przy własnoręcznie wykonanych smakołykach.

W imieniu członków klubu rękodzieła artystycznego „Robótki pod biblioteką” zapraszamy na zajęcia w każdy piątek o godzinie 15:30 do filii Miejskiej Biblioteki Publicznej, al. Wojska Polskiego 25 w Zambrowie.


RN


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: