REKLAMA:

Obchody Międzynarodowego Dnia Inwalidy w Zambrowie [foto]

społeczeństwo
05.04.2018 r., godz. 13.30
Obchody Międzynarodowego Dnia Inwalidy w Zambrowie, 05.04.2018 r.
Świąteczny poczęstunek, wspólne rozmowy i muzyka w wykonaniu Kapeli Ludowej Szansa - tak przebiegały obchody Międzynarodowego Dnia Inwalidy w Zambrowie.

Obchody Międzynarodowego Dnia Inwalidy odbyły się dzisiaj, 5 kwietnia w Bursie Szkolnej Nr 1 w Zambrowie. Spotkanie zainicjowane zostało przez stowarzyszenie Szansa w Zambrowie oraz fundację Szansa dla Ciebie.

Dzień Inwalidy połączony został w tym roku ze świątecznym „jajkiem”. Przybyli na uroczystość inwalidzi, osoby niepełnosprawne, członkowie i sympatycy stowarzyszenia Szansa w Zambrowie, fundacji Szansa dla Ciebie, Klubu Seniora oraz Związku Niewidomych miło spędzili czas na wspólnych rozmowach i poczęstunku przy świątecznym stole.

- „Zawsze mówię, że rolą stowarzyszenia jest organizowanie tego typu spotkań, żeby ludzie mogli wyjść, spotkać się, wspólnie porozmawiać, pośpiewać i wspólnie spędzić czas. Chodzi też o to, żeby ludzie nie myśleli o chorobach, żeby mogli czuć się dobrze w swoim gronie.” - powiedziała nam prezes stowarzyszenia Szansa w Zambrowie Teresa Szumowska.

Warto podkreślić, że dzisiejsze spotkanie umilała muzyka w wykonaniu Kapeli Ludowej Szansa.

Międzynarodowy Dzień Inwalidy został ustanowiony przez Międzynarodową Organizację Pracy po tym, jak 8 sierpnia 1956 roku w kopalni węgla kamiennego Bois du Cazier w Marcinelle w Belgii w wyniku katastrofy poniosło śmierć 262 górników, a duża część doznała poważnych obrażeń zostając inwalidami. Na obchody tego święta wybrano trzecią niedzielę marca, czyli pierwsze dni wiosny, które mają symbolizować odradzającą się przyrodę. W Polsce święto obchodzone jest od 1959 roku.


RN


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: