REKLAMA:

Co? Gdzie? Kiedy? - imprezy kulturalne i sportowe na najbliższe dni

zapowiedzi - repertuar
04.04.2018 r., godz. 14.20
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kulturalną i sportową na najbliższe dni. Przypominamy również o trwających zapisach na wakacyjne wyjazdy oraz imprezy sportowe.

WYDARZENIA KULTURALNE


5 kwietnia (czwartek)
„Hulajnogą i stopem przez Mongolię” - filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie zaprasza na spotkanie z podróżnikiem Tomaszem Jakimiukiem, który od kilku lat jeździ autostopem. W ten sposób dotarł już m.in. do Meksyku, Afryki, zwiedził też Europę, był m.in. w Niemczech, Belgii, Holandii i Francji. Przejechał w ten sposób ponad 100 tys. km. Jako pierwszy człowiek na świecie wybrał niebanalne połączenie hulajnogi i autostopu, by przemierzyć trasę z Podlasia aż do Chin. Zapraszamy na godz. 12.00 do filii MBP, al. Wojska Polskiego 25. Wstęp wolny!

***

5 kwietnia (czwartek)
„Chiny, czyli Daleki Wschód na wyciągnięcie ręki" - Biblioteka Gminna w Szumowie serdecznie zaprasza na spotkanie z podróżnikiem Tomaszem Jakimiukiem. Początek o godzinie 10:00.

***

5 kwietnia (czwartek)
Filia Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży przy ul. Polnej 16 serdecznie zaprasza na spotkanie z cyklu Pogaduchy w bibliotece. Prowadzącym czwartkowe rozmowy, na temat „Łomży z dawnej perspektywy”, będzie Michał Kaczyński z Archiwum Państwowego w Białymstoku Oddział w Łomży. W imieniu organizatorów zapraszamy na godz. 16:00. Wstęp wolny.

***

6 kwietnia (piątek)
Trzecią rocznicę działalności będą obchodziły klub rękodzieła artystycznego Robótki pod Biblioteką oraz Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W programie występ chóru, poczęstunek oraz wspólna zabawa. Zapraszamy do filii Miejskiej Biblioteki Publicznej, al. Wojska Polskiego 25. Początek o godzinie 16:30. Wstęp wolny!

***

6 kwietnia (piątek)
Czytelnia Miejskiej Biblioteke Publicznej w Łomży przy ul. Długiej 13 zaprasza na spotkanie z Janiną Osewską - poetką, fotografikiem, pedagogiem, animatorką życia literackiego, autorką tomików wierszy: „W stronę ciszy”, „Do czasu przyszłego”, „Tamto”. Wydała album fotografii Okruchy (2011), który był nominowany do tytułu Najpiękniejszej książki roku 2011 oraz do Athens Photo Festival (2015). Realizowała projekty fotograficzne w Nowym Jorku, Libanie, Syrii, Australii i Nowej Zelandii. Piątkowe spotkanie, które rozpocznie się o godz. 18:00, połączone będzie z promocją najnowszego tomiku poezji pt. „Niebieska chwila”. Wstęp wolny.

***

8 kwietnia (niedziela)
Maciej Maleńczuk wystąpi na deskach zambrowskiego Centrum Kultury. Artysta - jak powszechnie wiadomo - nieobliczalny, zabierze swoich fanów w podróż do korzeni: mocnego, szorstkiego i minimalistycznego grania. Tym samym przypomni historię, która ukształtowała jego artystyczną postać, a której początki stanowiły solowe występy na ulicach Krakowa. Więcej szczegółów >>>TUTAJ<<<

***

9 kwietnia (poniedziałek)
Gminny Ośrodek Kultury w Szumowie oraz Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zapraszają do sali Gminnego Ośrodka Kultury w Szumowie na szkolenie adresowane do lokalnych animatorów, edukatorów, pracowników domów kultury, świetlic i bibliotek oraz organizacji pozarządowych z terenu powiatu zambrowskiego. Podczas spotkania przedstawione zostaną możliwości realizacji warsztatów oraz grantów w ramach różnych przedsięwzięć. Początek godz. 10:00.

***

11 kwietnia (środa)
Wernisaż wystawy malarstwa Wandy Kruszewskiej w Galerii Sztuki „Labirynt” Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie. Początek o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

WYDARZENIA SPORTOWE


5 kwietnia (czwartek)
Futsal Club Zambrów w rewanżowym meczu barażowym o awans do I ligi futsalu podejmie Konie Mechaniczne Zgierz. Pierwsze spotkanie tych zespołów zakończyło się porażką zambrowskiego klubu 4:12. W rewanżu FC Zambrów będzie zatem potrzebne mocne wsparcie kibiców, aby odrobić straty z pierwszego meczu. Spotkanie odbędzie się w hali sportowej Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie. Początek o godzinie 19:30. Wstęp wolny!

7 kwietnia (sobota) ZKS Olimpia Zambrów w ramach 22. kolejki I grupy III ligi podejmie na własnym boisku Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Początek meczu o godz. 15:00.

***

Trwają zapisy
na IV Zambrowski Bieg Uliczny, który odbędzie się 1 maja na Stadionie Miejskim w Zambrowie. W programie przewidziano biegi dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Osoby od 16. roku życia mogą startować na dystansach 5 i 10 km. Więcej szczegółów >>>TUTAJ<<<.

***

Trwają zapisy
na czerwcowy Maraton Szosowy skierowany do wszystkich miłośników rowerów. Aby wziąć udział w imprezie, należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.sporteam.zambrow.pl i dokonać opłaty zgodnie z obowiązującym cennikiem. Więcej informacji
>>>TUTAJ<<<


POZOSTAŁE WYDARZENIA


4 kwietnia (środa)
Wieczór Uwielbienia. Tradycyjnie w pierwszą środę miesiąca ks. Grzegorz Kierski, Wspólnota Juda oraz schola parafialna serdecznie zapraszają do kościoła pw. Ducha Świętego w Zambrowie na Wieczór Uwielbienia. Początek po mszy świętej o godz. 18:00.

***

Trwają zapisy
na wakacyjne wyjazdy przygotowane przez zambrowskie parafie:
:: pw. Trójcy Przenajświętszej - >>>TUTAJ<<<
:: pw. Ducha Świętego - >>>TUTAJ<<<
:: pw. św. Józefa Rzemieślnika - >>>TUTAJ<<<
RN


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: