REKLAMA:

W Zambrowie na parkingu spłonął samochód [foto]

straż
04.04.2018 r., godz. 09.40
W Zambrowie na parkingu spłonął samochód
Na jednym z parkingów w Zambrowie nad ranem zaczął palić się samochód. Auto spłonęło, uszkadzając także zaparkowane przy nim pojazdy. Pożarem zagrożony był też znajdujący się obok budynek.

Dziś przed godziną 5:00 zambrowscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze na terenie parkingu znajdującego się na rogu ulicy Ostrowskiej i Placu Sikorskiego w Zambrowie. Zapalił się tam zaparkowany citroen berlingo.

Na miejsce wysłano dwa zastępy JRG Zambrów. Okazało się, że w sumie stały tam 3 pojazdy obok siebie. Niestety, citroena nie udało się uratować – spłonął całkowicie. W wyniku pożaru uszkodzone zostały także zaparkowane obok mercedes i opel. Nieznacznie zniszczona została także elewacja budynku obok.

Straty oszacowano na ok. 38 tys. zł. Mogły być one znacznie większe, jednak dzięki szybkiej interwencji strażaków nie doszło do pożaru budynku. Zagrożenie było jak najbardziej realne, bowiem jak relacjonuje dyżurny PSP w Zambrowie asp. sztab. Tadeusz Wądołowski, palący się citroen, prawdopodobnie w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej, sam ruszył do przodu i podjechał pod elewację budynku, gdzie znajdowała się skrzynka przyłączeniowa do gazu ziemnego.

Na razie nie jest wiadomo, z jakich przyczyn doszło do wybuchu ognia.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: