REKLAMA:

Przyjemne z pożytecznym, czyli Dzień Języków Obcych w ZSO

edukacja
28.03.2018 r., godz. 14.00
Przyjemne z pożytecznym, czyli Dzień Języków Obcych w ZSO
Społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących obchodziła Dzień Języków Obcych. To inicjatywa, która na stałe wpisała się w kalendarz tej placówki i jest doskonałą okazją, aby poznać tradycje, kulturę oraz obyczaje innych krajów.

Dzień Języków Obcych w Zespole Szkół Ogólnokształcących odbył się wczoraj, 27 marca. O godzinie 10:00 wszystkie klasy gimnazjalne, a o 12:00 klasy licealne zgromadziły się w szkolnej auli. Była to doskonała okazja, aby poznać tradycje, kulturę oraz obyczaje innych krajów. W tym roku gimnazjalistom przypadło zaprezentować następujące kraje: Irlandię, Hiszpanię, Meksyk, Włochy, Indie, Rosję, Holandię, Argentynę, Stany Zjednoczone. Licealiści natomiast wylosowali: Anglię, Francję, Irlandię, Australię, Holandię, Grecję oraz Włochy. Zwycięzców miało wyłonić sześć konkurencji, które jedni potraktowali bardziej poważnie, a inni z przymrużeniem oka. Przy stole dla jury zasiedli: pani Edyta Sokół, pan Fabian Dzieżyc, Sandra Brulińska, Przemek Leszczyński, Dawid Ożarowski. Dla klas licealnych skład jury uległ zmianie. Do oceniających występy dołączyli: pani Żanna Łozowska, Karolina Gosk, Maciek Chrostowski i Piotr Gosiewski.

Prowadzący zawody, Mateusz Skarzyński oraz Kinga Sadowska, po krótkim wstępie i zapoznaniu z regulaminem rozpoczęli pierwszą konkurencję, w której oceniano plakaty przedstawiające poszczególne państwa. W drugim etapie uczniowie prezentowali flagi i symbole narodowe wylosowanych krajów.

Następnie przyszła pora na zapoznanie się z kuchnią i upodobaniami kulinarnymi innych narodowości. W tym celu każda klasa musiała samodzielnie przygotować i opisać charakterystyczne dla wylosowanego kraju danie. Jury degustowało na przykład hamburgery, paprykę faszerowaną, hinduskie chlebki naan, ciasto miodowe i marchewkowe , zbiteń (napój rosyjski) i napój z owoców egzotycznych takich, jak pomelo, mango, banany i limonka.

Po degustacji potraw rozpoczęła się czwarta konkurencja, czyli prezentacja znanej bądź charakterystycznej dla danego kraju postaci. Można było wysłuchać życiorysów sławnych osób. Młodzież poznała bliżej takie postaci, jak: Barack Obama, Leo Messi, Władimir Putin czy Mahatma Gandhi.

Najbardziej wyczekiwaną konkurencją było zaprezentowanie scenki, tańca lub skeczu o wylosowanym państwie. Oprócz umiejętności tanecznych uczniowie przedstawili nieco bardziej zwariowane propozycje, jak np. pokaz iluzji czy parodię filmową.

Na zakończenie uczestnicy zabawy zostali poddani testowi, który sprawdzał ich wiedzę o świecie. Uczniowie liceum musieli dodatkowo wykazać się umiejętnością komunikacji w obcych językach.

Po podliczeniu punktów okazało się, że zwycięzcami zostały klasy IIA Gimnazjum oraz IIC Liceum. Potem wszyscy z uśmiechami na twarzach rozeszli się do klas. Przyjemna atmosfera i zacięta rywalizacja to najlepsze słowa podsumowujące Dzień Języków Obcych w ZSO w Zambrowie.


ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: