REKLAMA:

Sukcesy uczniów ZSO w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych

edukacja
28.03.2018 r., godz. 09.30
Trzy tytuły laureatów oraz trzy tytuły finalistów. Tak przedstawiają się sukcesy gimnazjalistów zambrowskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w ramach Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Laureaci zwolnieni są z odpowiednich części egzaminu gimnazjalnego uzyskując maksymalną liczbę punktów.

W Gimnazjum Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszą się konkursy przedmiotowe organizowane przez Podlaskiego Kuratora Oświaty. Finały Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych odbyły się w marcu. Zakwalifikowało się do nich czterech gimnazjalistów z ZSO.

Największy sukces osiągnął uczeń klasy IIIbg Maciej Śledziewski, który w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym uzyskał tytuł laureata i jednocześnie został finalistą dwóch konkursów: Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego i Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego. W tym samym  konkursie matematycznym Julia Dębek z klasy III bg uzyskała tytuł finalisty. Ponadto kolejni uczniowie z klasy IIIbg: Igor Jastrząb i Hubert Konopka są laureatami Wojewódzkiego Konkursu Historycznego.

Warto dodać, że wszyscy laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych są zwolnieni odpowiednio z części humanistycznej lub matematyczno-przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego. Otrzymują oni maksymalną ilość punktów – 50.

Opiekunami, którzy przygotowywali uczniów do konkursów są: Wiesława Iwanicka (historia), Danuta Krajewska (fizyka), Anna Średnicka (matematyka) i Beata Rakoczy (chemia).

Gratulujemy uczniom i ich nauczycielom osiągniętych sukcesów!

BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: