REKLAMA:

Weź udział w IV Zambrowskim Biegu Ulicznym. Ruszyły zapisy!

zapowiedzi - repertuar
27.03.2018 r., godz. 10.40
W maju po raz czwarty wystartuje Zambrowski Bieg Uliczny, w ramach którego odbędą się biegi na dystansie 5 i 10 km, a także krótkodystansowe biegi dla najmłodszych. Ruszyły już zapisy.

IV Zambrowski Bieg Uliczny wystartuje 1 maja (wtorek) z płyty Stadionu Miejskiego w Zambrowie. Organizatorami tej imprezy jest Miasto Zambrów, Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne SPORTEAM oraz Uczniowski Klub Sportowy ORKAN działający przy Szkole Podstawowej Nr 3.

Jako pierwsze na płycie stadionu wystartują dzieci. Do 27 kwietnia mogą się one zapisywać u nauczycieli wychowania fizycznego w zambrowskich szkołach podstawowych i przedszkolach (nie będzie możliwości dopisania dziecka w dniu zawodów). Liczba miejsc jest ograniczona do 480. W dniu imprezy dzieci biorące udział w biegach towarzyszących powinny zgłosić się na trybuny przy płycie głównej stadionu, gdzie będą ustawiane do startu według kategorii wiekowej.

Dla nieco starszych biegaczy do wyboru są dwie trasy: na 5 i 10 km. Zarówno na krótszym, jak i na dłuższym dystansie mogą pobiec osoby, które ukończyły 16. rok życia. W ramach Biegu Ulicznego na obydwu dystansach prowadzona będzie klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn. Organizatorzy wyłonią także najlepszą zambrowiankę i najlepszego zambrowianina w biegu głównym na 10 km (warunkiem jest okazanie dowodu osobistego wydanego przez Burmistrza Miasta Zambrów). Każdy z uczestników, który ukończy bieg, otrzyma pamiątkowy medal. Dla zwycięzców przewidziano puchary oraz nagrody rzeczowe lub finansowe.

Wszyscy zawodnicy startujący w majowym biegu muszą zostać zweryfikowani w dniu imprezy w biurze zawodów w godzinach 8:00 – 10:00. Tam zawodnicy otrzymają pakiet startowy zawierający numer startowy wraz z elektronicznym chipem do pomiaru czasu.

Chcąc wziąć udział w imprezie należy zarejestrować się na stronie: www.zambrowskibieguliczny.pl. Zambrowski Bieg Uliczny jest imprezą płatną. Przy rejestracji internetowej koszt wynosi 20 zł, natomiast w dniu zawodów - 50 zł.

Harmonogram IV Zambrowskiego Biegu Ulicznego
:: 8:00 – 10.00 – biuro zawodów (weryfikacja zawodników, wydawanie pakietu startowego)
:: 9:00 – biegi dla dzieci na płycie stadionu
:: 10:20 – start biegu na 10 km ulicami Zambrowa (trasa z atestem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki)
:: 10:30 – start biegu na 5 km ulicami Zambrowa

Biuro zawodów, szatnia i toalety będą znajdowały się w nowym budynku Zambrowskiego Klubu Sportowego „Olimpia”. Parking dla uczestników imprezy zaplanowano przy budynku klubu (wjazd tylko od ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego). Więcej informacji dla uczestników biegu znajduje się w regulaminie załączonym do artykułu.

Zachęcamy do obejrzenia skrótu z III Zambrowskiego Biegu Ulicznego, a także relacji z poprzednich lat (linki poniżej).BD


 
Załączniki
 Pobierz załącznik
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: