REKLAMA:

Międzyszkolna konferencja papieska [foto]

edukacja
26.03.2018 r., godz. 17.00
Dzieci i młodzież z zambrowskich placówek oświatowych przybliżyli postać świętego Jana Pawła II podczas międzyszkolnej konferencji papieskiej organizowanej w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości.

Tradycyjnie od 13 lat, w okolicach rocznicy śmierci świętego Jana Pawła II, członkowie i opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu przy Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości organizują międzyszkolną konferencję papieską ph: „Szukałeś nas … jesteśmy!”. Tegoroczne spotkanie poświęcone naszemu wielkiemu rodakowi odbyło się dzisiaj, 26 marca w sali gimnastycznej w ZSA. W uroczystości udział wzięli: ksiądz biskup pomocniczy Diecezji Łomżyńskiej Tadeusz Bronakowski, władze samorządowe oraz przedstawiciele zambrowskich przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich.

- „Możecie spać spokojnie, bo wiem, że wzorując się na takich postaciach jak święty Jan Paweł II, na pewno nie przegracie swojego życia. Na pewno i wasze życie będzie tak wielkie, piękne, wspaniałe i wymowne - słowem święte. Zobaczcie, podczas pogrzebu Karola Wojtyły to ludzie pierwsi zaczęli na Placu Św. Piotra wołać, żeby ogłosić go świętym. I został on ogłoszony świętym, ale tak jak on sam powiedział święci nie przemijaj, święci żyją świętymi pragną naszej świętości. Nie bójmy się kochani tego słowa świętość, nie bójmy się tego, że chcemy być ludźmi świętymi. Bo kto to jest święty? Święty to człowiek, który stara się każdego dnia być podobny do Pana Boga.” - mówił bp. Tadeusz Bronakowski.

Podczas dzisiejszej konferencji delegacje z poszczególnych przedszkoli i szkół zaprezentowały montaże słowno-muzyczne przybliżające zebranym w sali gimnastycznej ZSA postać naszego rodaka Karola Wojtyły. 

Na zakończenie dyrektor Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości Ewa Faszcza wręczyła podziękowania za udział w konferencji poświęconej osobie św. Jana Pawła II. 


BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: