REKLAMA:

Ratują życie i zdrowie... dzisiaj proszą o wsparcie

społeczeństwo
26.03.2018 r., godz. 16.30
Czas rozliczania się z fiskusem to również chwila, by każdy podatnik mógł przekazać 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Jedną z takich organizacji jest Grupa Ratownicza Nadzieja.

Od blisko dziesięciu lat w sercu Łomży na wzgórzu Krzyża Świętego stacjonuje Grupa Ratownicza Nadzieja. Przez prawię dekadę siedziba jednostki przerodziła się w centralę, a oddziały powstały w wielu miastach m.in.: w Białymstoku, Ostrołęce, Wyszkowie, Augustowie czy Kolnie. Od niedawna grupa zaczęła funkcjonować również w Zambrowie.

W ramach swoich zadań statutowych członkowie Grupy Ratowniczej Nadzieja zobowiązani są do niesienia pomocy osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Jako społeczna jednostka ratunkowa na podstawie zawartych porozumień współpracuje z Krajowym Systemem Ratowniczo – Gaśniczym oraz z Centrum Poszukiwania Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji w Warszawie oraz właściwymi komendami wojewódzkimi na obszarze północno – wschodniej Polski.

W swoich szeregach „Nadzieja” ma ponad 220 członków w tym: lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych, kwalifikowanych ratowników, a ponadto psychologów, policjantów, czy strażaków. Ich działania we współpracy z funkcjonariuszami służb mundurowych wielokrotnie były doceniane, a przede wszystkim ratowały ludzkie życie.

Codziennie ratownicy szkolą z zakresu pierwszej pomocy funkcjonariuszy publicznych, urzędników uczniów, służby mundurowe, studentów, uczniów oraz mieszkańców miast. Nieodłącznym elementem ich służby jest pomoc w poszukiwaniu osób zaginionych, oraz ratownictwo przy wypadkach oraz katastrofach. Tylko w 2017 roku ratownicy przepracowali 12 000 godzin, przeprowadzili 560 działań ratowniczych, udzielili pomocy w ponad 1100 przypadkach oraz ratowali życie i zdrowie w 60 akcjach poszukiwawczych.

- „Zapotrzebowanie na naszą działalność jest na tyle duże, że otrzymujemy od wielu ludzi, samorządów czy organizacji społecznych propozycje utworzenia kolejnych oddziałów. Od początku istnienia naszej jednostki kieruje nami idea niesienia pomocy bez względu na koszty i dlatego działalność ratownicza jest prowadzona przez nas nieodpłatnie. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem do ratownictwa medycznego, w tym sprzętem szkoleniowym, do ratownictwa wodnego, własnymi środkami transportu oraz w pełni nowoczesnymi ambulansami, dronem poszukiwawczym i własną bazą lokalową.” - informują przedstawiciele Grupy Ratowniczej Nadzieja.

Członkowie Grupy Nadzieja na co dzień poświęceni są służbie drugiemu człowiekowi, jednak dzisiaj oni proszą o wsparcie. Trwa okres rozliczania się z . Jest to również dobra okazja do przekazania 1% podatku na rzecz organizacji publicznej. Jedną z nich jest właśnie Grupa Nadzieja. Chcąc wesprzeć działania ratowników, w tym też zambrowskich, należy w … wpisać: KRS 0000 208 468 w tytule Grupa Ratownicza Nadzieja.BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: