REKLAMA:

Uczniowie „Czerwoniaka” na wycieczce w stolicy [foto]

edukacja
26.03.2018 r., godz. 11.25
Poznawanie kulisów powstawania programów telewizyjnych, zwiedzanie gmachu Telewizji Polskiej, a także udział w poruszającym musicalu. Tak wyglądała wycieczka do Warszawy, w której wzięli udział uczniowie pierwszych i drugich klas Zespołu Szkół Nr 1 w Zambrowie.

46-osobowa grupa uczniów klas pierwszych i drugich z Zespołu Szkół nr 1 w Zambrowie udała się 14 marca na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem przygotowanego programu było zwiedzanie gmachu Telewizji Polskiej, znajdującej się przy ul. Woronicza.

Podczas wizyty w TVP młodzież, oprowadzana przez jednego z redaktorów, miała okazję poznać kulisy powstawania programów, także od strony technicznej. Uczniowie „Czerwoniaka” mieli okazję podejrzeć pracę realizujących nagrania i nadawanie programów w reżyserce. Ponadto zwiedzili różne pomieszczenia studyjne, m.in. studio „Pytania na śniadanie” oraz pomieszczenia, gdzie nagrywane są programy z udziałem publiczności.

- „Podczas przerwy w nagraniu weszliśmy do studia ze znaną wszystkim scenografią i poczuliśmy się przez chwilę jak uczestnicy teleturnieju „Jaka to melodia?”. Było trochę zaskoczeń. W rzeczywistości wszystko jest mniejsze niż na wizji, ale na tym polega magia telewizji.” - relacjonują uczestnicy wycieczki.

Atrakcją wieczoru był musical „Piloci” w Teatrze Muzycznym Roma, gdzie w scenografii wykorzystano ekrany LED-owe, umożliwiające pokazanie podniebnych bitew. Wprowadzono też efekty pirotechniczne. Fabuła musicalu przedstawia historię nieszczęśliwej miłości przerwanej przez wojnę, ale przede wszystkim jest próbą przybliżenia widzom sylwetek pilotów z legendarnego Dywizjonu 303, którzy wsławili się bohaterstwem i nieprzeciętnymi umiejętnościami, zadziwiając świat podczas bitwy o Anglię. Ich losy, także powojenne, nierzadko bardzo dramatyczne, poruszają każdego.

- „Z pierwszych rzędów mogliśmy podziwiać talent młodych wykonawców: piosenkarzy i tancerzy, którzy przenieśli nas ponad 60 lat wstecz, opowiadając historię wywołującą wzruszenie i skłaniającą do refleksji.” - podsumowują uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Zambrowie.


BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: