REKLAMA:

Niespełna 16 litrów krwi zebrano w ramach akcji „spoKREWnieni służbą”

społeczeństwo
26.03.2018 r., godz. 10.20
15,75 litrów krwi zebrano podczas dwudniowej zbiórki krwi w ramach akcji "SpoKREWnieni służbą". Do tej inicjatywy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przyłączyło się w Zambrowie 35 krwiodawców.

Z okazji obchodzonego na początku marca Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” na terenie całej Polski prowadzona jest akcja Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracyjnych „spoKREWnieni służbą”. W ramach tej ogólnopolskiej inicjatywy przez cały marzec w różnych miejscach naszego kraju można honorowo oddawać krew.

Głównym celem akcji „SpoKREWnieni służbą” jest oddanie hołdu żołnierzom zbrojnego podziemia, którzy przelali krew w obronie Niepodległości Polski, a tego typu wspólne działania służb mundurowych dają poczucie wzajemnego wsparcia oraz integracji służb wokół idei krwiodawstwa.

Do akcji „spoKREWnieni służbą” przyłączyły się również zambrowskie służby mundurowe, które zorganizowały dwie zbiórki krwi. Pierwsza z nich odbyła się 13 marca w ambulatorium na parkingu przy Komendzie Powiatowej Policji w Zambrowie. Wówczas z akcji skorzystało 17 osób, oddając 7,65 litrów cennego surowca. Druga akcja miała miejsce w minioną sobotę, 24 marca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie. Tym razem zgłosiło się 18 mieszkańców naszego powiatu, którzy oddali 8,1 litrów krwi.

Łącznie, dzięki dwudniowej zbiórce krwi w ramach akcji „spoKREWnieni służbą” w Zambrowie, udało się zebrać 15,75 litrów. Krew oddawali policjanci, strażacy, strażacy ochotnicy, a także mieszkańcy naszego powiatu.

Warto dodać, że podczas sobotniej zbiórki odbyły się pokazy sprzętu i wyposażenia straży oraz policji. Uczestnicy mogli obejrzeć wozy strażackie, wypróbować symulator zderzeń czy zasiąść za kierownicą samochodu policyjnego.


BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: