REKLAMA:

Rozpalili ognisko w kompleksie leśnym w Czerwonym Borze [foto]

straż
23.03.2018 r., godz. 15.30
Zambrowscy strażacy otrzymali zgłoszenie o gęstym dymie unoszącym się nad kompleksem leśnym w Czerwonym Borze. Na szczęście okazało się, że zadymienie powstało na skutek rozpalonego ogniska w lesie, a nie pożaru kompleksu. Straż apeluje o rozwagę!

W miniony wtorek, 20 marca do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Zambrowie wpłynęło zgłoszenie o gęstym dymie unoszącym się nad kompleksem leśnym w Czerwonym Borze. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano dwa zastępy JRG w Zambrowie, OSP w Zbrzeźnicy i OSP Stary Laskowiec.

Po półgodzinnym szukaniu miejsca pożaru ochotnicy ze Zbrzeźnicy znaleźli dwie osoby, które czyściły las poprzez rozpalenie ogniska. Strażacy niezwłocznie ugasili ogień, a po dotarciu przedstawicieli PSP wezwany został patrol policji.

Strażacy apelują mieszkańców naszego powiatu o rozwagę. Obecnie w lasach jest sucho, co prowadzi do dużego zagrożenia pożarowego.

BD, fot. OSP Zbrzeźnica


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: