REKLAMA:

Ambulans do pobierania krwi przyjedzie jutro do Zambrowa

zapowiedzi - repertuar
21.03.2018 r., godz. 17.00
Bursa Szkolna Nr 1 w Zambrowie zaprasza do honorowego oddawania krwi w ambulatorium, które będzie znajdowało się jutro na parkingu przy ZSA. Zachęcamy pełnoletnich mieszkańców naszego miasta do udziału w tej akcji.

W najbliższych trzech miesiącach mieszkańcy Zambrowa i okolic będą mieli możliwość honorowego oddawania krwi. Akcja poboru tego cennego surowca rozpocznie się już jutro, 22 marca o godz. 9:00 w specjalnym mobilnym ambulatorium ustawionym na parkingu przy Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie przy alei Wojska Polskiego 29. Krew będzie można oddawać do godziny 14:00.

Osoby, które chcą honorowo oddać krew proszone są o zjedzenie lekkiego śniadania i spożycie dużej ilość płynów. Każda osoba oddająca krew musi być zdrowa - przed oddaniem zostanie zbadana przez lekarza. Organizatorzy akcji przypominają o zabraniu ze sobą dokumentu potwierdzającego tożsamość. 

Organizatorem akcji jest Bursa Szkolna Nr 1 w Zambrowie. Jest to jeden z punktów innowacji pedagogicznej ph. „Szkoła altruizmu – bezinteresownie chrońmy ludzkie zdrowie i życie”, która będzie realizowana przez tę placówkę w latach 2016–2018, w miesiącach marzec-maj. W ramach innowacji prowadzone będą również zajęcia edukacyjne z uczniami szkół ponadgimnazjalnych mieszkających w bursie.

Celem projektu jest m.in.: kształtowanie postaw bezinteresowności, otwartości na drugiego człowieka i jego potrzeby, zrozumienia znaczenia krwi w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego oraz promocja i organizacja krwiodawstwa.

Pamiętajmy, że tego typu akcje są bardzo potrzebne. Krew jest ciągle potrzebna dla osób, które straciły ją w wyniku wypadku albo zabiegu operacyjnego, po oparzeniach i urazach. Potrzebują jej także pacjenci z chorobami nowotworowymi, w trakcie i po chemioterapii. Dla tych właśnie osób organizowane są akcje honorowego oddawania krwi, w tym akcja organizowana przez Bursę Szkolną Nr 1 w Zambrowie.


BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: