REKLAMA:

Dzieci z MP4 radośnie przywitały wiosnę [foto+video]

edukacja
21.03.2018 r., godz. 14.00
Dzieci z MP4 radośnie przywitały wiosnę
Przedszkolaki z "Biedronek" pożegnały zimę. Na początku wszystkie grupy wzięły udział we wspólnym spotkaniu, podczas którego śpiewane były wiosenne piosenki i recytowane wiersze. Kulminacyjnym punktem był barwny korowód wokół przedszkola. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu dzieci i trzymanym w dłoniach kwiatach zima ustąpiła i przekazała rządy wiośnie.

Dziś przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Nr 4 „Biedronki” obchodziły pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Z tej okazji najstarsze grupy, wraz z kukłą Marzanną, przemaszerowały do budynku przedszkola, aby wziąć udział w uroczystym żegnaniu zimy.

6-latki, pod kierunkiem Emilii Sadowskiej, zaprezentowały przedstawienie pt. „Witaj wiosno”, które obejrzała cała społeczność przedszkola. Dzieci z dużym zaangażowaniem podeszły do swoich ról – w odpowiednich strojach, kolorowych opaskach na głowach oraz z rekwizytami w ręku na krótką chwilę zamieniły się w prawdziwych aktorów. Gromkie brawa, jakie otrzymały, dodały im otuchy i sprawiły wiele radości.

W drugiej części spotkania odbył się kolorowy pochód wokół budynku przedszkola, podczas którego dzieci uroczyście witały wiosnę. Przedszkolaki z kwiatami w rękach głośno śpiewały wiosenne piosenki oraz skandowały hasła związane z żegnaniem zimowej panny.

Wszystko to sprawiło najmłodszym ogromną frajdę. Marzanna została pożegnana, a cała społeczność przedszkola w wesołym nastroju przywitała wiosnę. Oby takich wesołych dni było jak najwięcej!ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: