REKLAMA:

Trójka małych tenisistów z Zambrowa zdominowała turniej w Piszu

sport
19.03.2018 r., godz. 10.00
Trójka małych tenisistów w Zambrowa zdominowała turniej w Piszu
Mali tenisiści z zambrowskiej sekcji tenisowej działającej przy Szkole Podstawowej Nr 4 zdominowali w swojej kategorii V Piską Talentiadę Tenisową i Juniorski Turniej Tenisa.

Adam Czeczko i Michał Dmochowski (rocznik 2011) oraz Jakub Wilczewski (rocznik 2012), trenujący na co dzień w zambrowskiej sekcji tenisa ziemnego, wraz z trenerem Rafałem Dmochowskim i rodzicami uczestniczyli w V Piskiej Talentiadzie Tenisowej. Jak się okazało, wypadli rewelacyjnie, zgarniając wszystkie nagrody (medale, puchary, dyplomy i upominki).

Chłopcy z Zambrowa rywalizowali w kategorii U-7 w talentiadzie tenisowej, czyli konkurencjach sportowych, na które składała się rywalizacja w: rzucie piłką tenisową, biegu zwinnościowym, skoku w dal z miejsca oraz biegu na 20 metrów. Zambrowscy tenisiści nie mieli sobie równych i zajęli trzy czołowe miejsca. Najlepszy okazał się Michał Dmochowski, drugi był Adam Czeczko, a trzeci – Jakub Wilczewski.

Podobnie było w przypadku turnieju tenisa w kategorii niebieskiej „Tenis 10”. Zwyciężył w nim Adam Czeczko, drugie miejsce zajął Michał Dmochowski, a trzecie - Jakub Wilczewski. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” do 7 punktów.

Impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem. Organizator zadbał o wspaniałe nagrody, które wręczył Burmistrz Miasta Pisz. Przygotowany był również poczęstunek dla dzieci, rodziców i trenerów.

- „Bardzo ucieszyłem się gdy zadzwonił kolega z propozycją, abyśmy przyjechali do Pisza na turniej. Była to doskonała okazja na sprawdzenie umiejętności dzieci trenujących ze mną tenis ziemny. Niestety, mogłem zabrać tylko trzech chłopców z młodszej grupy, gdyż dla starszych dzieci turniej miał charakter zamknięty, natomiast inne młodsze dzieci z różnych powodów nie mogły pojechać.” - mówi trener zambrowskich zawodników Rafał Dmochowski. - „Jeżeli chodzi o turniej, to chłopcy zagrali na dobrym poziomie, nie dając szans gospodarzom i innym zawodnikom. Wszyscy trzej z pucharami i medalami dumnie zakończyli udział w imprezie.” - relacjonuje.

Obecnie zajęcia zambrowskiej sekcji tenisowej prowadzone są we wtorki w hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 4. Starsza grupa, do której uczęszcza 14 osób, trenuje w godzinach 16:00 – 17:30, a młodsza, w której ćwiczy 8 osób, w godzinach 17:30 – 19:00.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: