REKLAMA:

Pieski z fundacji odwiedziły „Czwórkę” [foto]

edukacja
15.03.2018 r., godz. 12.30
Dwa psy - Picolo i Parys z fundacji „Jedno Serce Nie Da Rady” gościły w Szkole Podstawowej Nr 4 w Zambrowie. Jednego z nich od lutego wspierają uczniowie zambrowskiej „Czwórki” poprzez wirtualną adopcję.

Na początku marca Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zambrowie gościła w swoich murach dwa psy: Picolo i Parysa, podopiecznych fundacji „Jedno Serce Nie Da Rady” z Białegostoku wraz z opiekunami: panią Ireną Jankowską - prezes fundacji oraz Magdaleną Smosarską i Przemysławem Brulińskim.

- „Piesek o imieniu Picolo to w pewnym stopniu nasz podopieczny. Śmiało możemy tak powiedzieć, gdyż od lutego 2018 roku nasza szkoła podjęła się jego wirtualnej adopcji i zobowiązała się do comiesięcznych wpłat pieniężnych na jego utrzymanie.” - informują Barbara Głuszcz, Katarzyna Nita – Murawska oraz Dorota Zimacka – organizatorki akcji, nauczycielki ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie.

W trakcie spotkania z uczniami klas I-VII goście opowiadali między innymi o ciężkim losie swoich podopiecznych i zaprezentowali, jak właściwie należy zachowywać się w stosunku do psów. Uczniowie dowiedzieli się także o radościach i smutkach pracy w fundacji. Podczas całej wizyty Picolo i Parys cierpliwie znosili pieszczoty uczniów. Z „uśmiechem” na pysku przyglądali się dzieciom. Wszyscy mogli ich pogłaskać, przytulić się, zajrzeć w oczy, z bliska zobaczyć maleńkiego Picolo oraz olbrzyma Parysa. Okazało się, że ogromna część uczniów szkoły to miłośnicy zwierząt, a szczególnie czworonożnych przyjaciół człowieka. 

- „Cała wizyta dała dzieciom wiele radości. Mamy nadzieję, że uczniowie zapamiętają, że zwierzęta to nie zabawki i wymagają prawdziwej opieki na stałe. Być może wśród nich znajdzie się jakiś przyszły właściciel bezpańskiego psa czy kota. Myślimy, że każdy z nas, tam obecnych, wyszedł bogatszy o nowe doświadczenie. Mocno wierzymy w to, że spotkanie, wpłynie na poprawę sytuacji psów i sposób ich traktowania.” - podsumowują nauczycielki SP4.

Na zakończenie spotkania szkoła otrzymała potwierdzenie wirtualnej adopcji pieska oraz kalendarz, zaś przedstawiciele społeczności szkolnej podarowali pieskom prezenty.
Warto dodać, że Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zambrowie nawiązała kontakt z fundacją „Jedno Serce Nie Da Rady” został nawiązany w bieżącym roku szkolnym przy okazji realizacji międzynarodowego projektu eTwinning „Woof here, Miaow there”. Społeczność zambrowskiej „Czwórki” zachęca mieszkańców Zambrowa do wspólnego działania na rzecz wspierania potrzebujących zwierząt.BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: