REKLAMA:

Bracia Gamdzykowie ponownie na podium [foto]

sport
15.03.2018 r., godz. 11.00
Złoto Grzegorza Gamdzyka i srebro Mateusza Gamdzyka. To sukcesy zambrowskich zawodników brazylijskiego jiu jitsu podczas Grand Prix Polski.

Zawody z serii Grand Prix Polski na stałe wpisały się w kalendarz zawodów w brazylijskim jiu jitsu. V edycja tych zawodów odbyła się w minioną sobotę, 10 marca w Mińsku Mazowieckim. Impreza z roku na rok może poszczycić się coraz lepszą frekwencją, tym razem w turnieju wzięło udział prawie 550 zawodników z całej Polski. UKS Academia Gorila Ostrów Mazowiecka na tegorocznej edycji reprezentowali: Ewa Popowska, Tomasz Majewski, Mariusz Wiśniewski oraz zambrowianie Mateusz i Grzegorz Gamdzykowie.

Pierwsza walka Mateusza Gamdzyk rozpoczęła się spokojnie. Przeciwnik wciągnął zambrowianina do gardy. Po chwili pracy Mateusz przeszedł gardę przeciwnika a następnie zdobył dosiad. Dzięki tej akcji zdobył 7 punktów i wygrał walkę 7:0. W kolejnym starciu starszy z braci Gamdzyk wykorzystał błąd przeciwnika. Po nieudanym sprowadzeniu przejął inicjatywę w parterze i poddał przeciwnika duszeniem bow & arrow. W finałowym pojedynku Mateusz po początkowej przewadze stracił inicjatywę. Przeciwnik wykorzystał błąd Gamdzyka i zaskakuje go duszeniem z pozycji bocznej. Mateusz Gamdzyk ostatecznie zdobył srebrny medal.

Grzegorz Gamdzyk w pierwszej walce szybko sprowadził przeciwnika do parteru i zyskał przewagę punktową. Po zdobyciu pozycji dominującej poddał rywala tzw. ezekielem. W drugiej walce scenariusz na początku się powtórzył. Po sprowadzeniu i kontroli przeciwnika młodszy z braci Gamdzyk poddał przeciwnika dźwignią na nadgarstek. Półfinał wyglądał podobnie jak dwie poprzednie walki. Grzegorz zdobywa przewagę punktową 17:0 i poddał przeciwnika w ostatniej minucie walki. Finał okazał się najtrudniejszą walką. Przy punktowym remisie sędzia zdecydował, że to jednak zambrowianin był bardziej aktywny. Dzięki czterem zwycięstwom zawodnik UKS Academia Gorila Ostrów Mazowiecka zdobył złoty medal.

To były bardzo udane zawody dla zambrowskich braci jak i dla całej ekipy Academii Gorilii. Na pięciu startujących zawodników, czterech zdobyło medale, natomiast drużyna zajęła 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Zambrowianom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: