REKLAMA:

Koncert muzyki kameralnej w PSM [foto]

kultura
13.03.2018 r., godz. 18.45
Koncert muzyki kameralnej w PSM
Anna Wróbel, Małgorzata Marczyk oraz Kamil Łomasko wystąpili podczas koncertu muzyki kameralnej zorganizowanego przez Państwową Szkołę Muzyczną w Zambrowie.

Koncert muzyki kameralnej odbył się dzisiaj, 13 marca w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie. W wydarzeniu udział wzięło kilkunastu sympatyków tego gatunku muzyki z Zambrowa i okolic.

Przed publicznością wystąpiła zambrowianka Małgorzata Marczyk (fortepian), która akompaniowała pedagogom Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznrgo w Białymstoku – Annie Wróbel (wiolonczela) i Kamilowi Łomasce (kontrabas). Artyści zaprezentowali najpiękniejsze utwory muzyki wiolonczelowej i kontrabasowej. Przed niektórymi utworami publiczność była zapoznawana z ich krótką historią.Anna Wróbel - wiolonczelistka, kameralistka, pedagog. W 2005 ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Andrzeja Wróbla. W 2012 obroniła tamże tytuł doktora sztuk muzycznych. Jest również absolwentką Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego (2011). Swoje wiolonczelowe umiejętności pogłębiała u prof. Andrzeja Orkisza, Piotra Janowskiego oraz Iwana Monighettiego. W 2007 r. uczestniczyła w kursach zorganizowanych w Caracas przez wenezuelskiego wiolonczelistę dr Williama Molinę. Po ich ukończeniu została przyjęta w poczet Latynoamerykańskiej Akademii Wiolonczelowej.
Jako solistka występowała m.in.: z zespołem Camerata Vistula, z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia „Amadeus” pod dyrekcją Agnieszki Duczmal, z Orkiestrą Warszawskiej Opery Kameralnej i Orkiestrą Filharmonii Świętokrzyskiej, Polską Orkiestrą Radiową pod kierunkiem Łukasza Borowicza. Koncertowała w wielu miastach Polski, krajach Europy Środkowej i Wschodniej oraz w Wenezueli, gdzie w 2010 r. wykonała utwór Piotra Wróbla Moliendo cafe oparty na wenezuelskich melodiach ludowych. W 2015 r. ukazała się płyta artystki „Choralis Passeris”, którą nagrała z zespołem Camerata Vistula. Na płycie znalazły się utwory na wiolonczelę i kwintet smyczkowy polskich kompozytorów XIX, XX i XXI w.: Karłowicza, Stolpego, Maliszewskiego, Herdzina i Wróbla. Ostatnio Anna Wróbel nagrała płytę ze wszystkimi Kaprysami Alfredo Piattiego.
Od października 2014 r. pełni funkcję adiunkta w białostockiej filii Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina.

Małgorzata Marczyk– pianistka urodzona w Zambrowie. Swoją edukację muzyczną rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku w klasie fortepianu prof. Jerzego Maciejewskiego. Część studiów odbyła w Estonian Academy of Music and Theatre w Tallinie w Estonii. W 2013 roku brała udział w międzynarodowym projekcie orkiestrowym „I,Culture Orchestra”, zrzeszającym młodych muzyków z Europy Wschodniej, odbywając cykl koncertów w Polsce, Szwecji, Danii, Estonii, Ukrainie, Islandii oraz podczas Szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie. Koncertuje jako solistka i kameralistka w kraju oraz za granicą. Od 2014 roku współpracuje z Filharmonią Narodową współtworząc tzw. Małą Estradę – występuje w koncertach Działu Koncertów dla Dzieci i Młodzieży. Obecnie zatrudniona na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Od września 2015 roku prowadzi klasę fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej w Zambrowie.

Kamil Łomasko – w 2006 roku ukończył z wyróżnieniem studia na Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie, Filia w Białymstoku w klasie kontrabasu. Jest laureatem nagród i wyróżnień na konkursach kontrabasowych. 2015 roku otrzymał Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” na zakup kontrabasu. Występował jako solista z orkiestrą „Concerto Avenna” w Warszawie, orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku oraz Suwalską Orkiestrą Kameralną. Pod patronatem Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci koncertował w Muzeum Ignacego Jana Paderewskiego (Łazienki Królewskie) w Warszawie. Wystąpił w Litewskiej Akademii Muzycznej w Wilnie. Jako muzyk orkiestrowy współpracował z Polską Filharmonią Kameralną w Sopocie oraz orkiestrą „Sinfonia Varsovia”. Od 2002 roku, jako kameralista gra w duecie z pianistką ad. dr Olgą Anikiej, występijąc w Polsce i za granicą. Od 2004 roku jest członkiem orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku, gdzie obecnie piastuje stanowisko kontrabasisty – I głos. Od 2014 roku jest nauczycielem klasy kontrabasu w Zespole Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku. W 2014 roku uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych. Obecnie jest zatrudniony na stanowisku adiunkta w klasie kontrabasu prof. Leszka Sokołowskiego w rodzimej uczelni. Gra na współczesnym kontrabasie niemieckiego lutnika Emanuela Wilfera.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: