REKLAMA:

Zambrowskie szkoły średnie powalczą o reprezentowanie województwa w olimpiadzie ogólnopolskiej

edukacja
09.03.2018 r., godz. 14.10
Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Białymstoku wyłonił najlepsze szkoły z regionu w etapie szkolnym ogólnopolskiej olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Wśród laureatów pierwszego etapu są szkoły z Zambrowa.

Po etapie szkolnym olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” znamy najlepsze szkoły z naszego regionu, które 16 marca będą walczyć już na etapie wojewódzkim.

Pierwszy etap olimpiady odbył się 27 listopada ubiegłego roku. Wzięło w nim udział 13 szkół ponadgimnazjalnych z województwa podlaskiego, które wcześniej uczestniczyły w projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”. Pierwszy etap wyłonił trzyosobowe zespoły, które będą reprezentowały szkołę w etapie wojewódzkim.

Do drugiego etapu zakwalifikowało się 10 zespołów z najwyższą liczba punktów. Wśród nich znalazły się trzy szkoły średnie z naszego miasta: Zespół Szkół Ogólnokształcących, Zespół Szkół Nr 1 oraz Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości.

- „Cieszy nas to, że uczniowie chcą zdobywać wiedzę z zakresu ubezpieczeń społecznych. Młodzież coraz chętniej uczestniczy w projekcie i walczy o nagrody rzeczowe, indeksy i preferencyjne warunki w rekrutacji na uczelnie. Z naszej strony gwarantujemy wsparcie i pomoc na każdym etapie tego projektu. Udostępniamy materiały dydaktyczne jak również uczestniczymy i pomagamy w prowadzeniu „Lekcji z ZUS”. – mówi Alicja Koczta koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji w białostockim oddziale ZUS.

Etap wojewódzki odbędzie się 16 marca. Bezpośrednio po nim poznamy szkołę, która będzie reprezentowała województwo podlaskie w finale olimpiady.

Zambrowskim szkołom ponadgimnazjalnym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnym etapie zmagań.

BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: