REKLAMA:

Miejskie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej rozstrzygnięte [foto]

edukacja
08.03.2018 r., godz. 13.00
Miejskie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
Uczniowie zambrowskich szkół podstawowych i Miejskiego Gimnazjum Nr 1 rozwiązali test z wiedzy pożarniczej. Najlepsi będą reprezentować nasze miasto na szczeblu powiatowym.

Eliminacje miejskie do XXXXI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbyły się dzisiaj, 8 marca w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Zambrowie. W konkursie uczestniczyło 22 uczniów z zambrowskich szkół podstawowych oraz Miejskiego Gimnazjum Nr 1.

Uczestnicy mieli do rozwiązania trudny test składający się z 30 pytań. Musieli znać odpowiedzi na bardzo szczegółowe pytania z szeroko pojętej wiedzy pożarniczej.

Z pytaniami, które większości dorosłych sprawiłyby sporo problemu, młodzież poradziła sobie znakomicie. Jury, w skład którego weszli: mł. bryg. Adam Wysmułek, Justyna Kowalczyk oraz Natalia Kryńska, w kategorii klas VII szkół podstawowych i gimnazjów musiało przeprowadzić dogrywkę ustną. Ostatecznie do finału powiatowego zakwalifikowali się:

W kategorii szkół podstawowych:
:: I miejsce – Igor Wądołowski
:: II miejsce – Artur Lubak
:: III miejsce – Hubert Chełski

W kategorii gimnazjów:
:: I miejsce – Adrian Lachowicz
:: II miejsce – Jan Eugeniusz Saniewski
:: III miejsce – Lena Gromek

Etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” zaplanowany jest między 9 a 13 kwietnia w Powiatowej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: