REKLAMA:

Młodzi ratownicy współpracują z policją przy działaniach „BEZ domu, ale NIE bez POMOCY”

policja
06.03.2018 r., godz. 20.00
Wolontariusze Grupy Ratowniczej "Nadzieja" wraz z funkcjonariuszami zambrowskiej policji prowadzą działania mające na celu sprawdzanie miejsc, gdzie mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu.

Na przełomie lutego i marca praktycznie w całej Polsce występowały silne mrozy a temperatura oscylowała nawet w okolicach –20 st. C. W trosce o osoby bezdomne, samotne czy nieporadne życiowo funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie sprawdzają miejsca, w których mogłyby przebywać osoby potrzebujące pomocy. W ostatnich dniach do działań policjantów pod hasłem „BEZ domu, ale NIE bez POMOCY” przyłączyli się wolontariusze z Grupy Ratowniczej „Nadzieja”, działającej od niedawna w Zambrowie.

Młodzi ratownicy wraz z mundurowymi przeszukiwali pustostany oraz inne miejsca na terenie naszego powiatu, w których mogłyby znajdować się osoby potrzebujące pomocy. Działania zambrowskiej policji i wolontariuszy z „Nadziei” mają przede wszystkim na celu nie dopuszczenie do przypadków wychłodzenia organizmu.

Mundurowi apelują do wszystkich mieszkańców powiatu zambrowskiego: NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI!. Każdy sygnał o miejscu przebywania osób bezdomnych, samotnych i niezaradnych życiowo, które narażone są na wyziębienie organizmu może uratować ich życie.


BD, fot. Facebook


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: