REKLAMA:

Znamy wyrok ws. porwania i gwałtu w Jabłonce Kościelnej

policja
06.03.2018 r., godz. 13.15
Kary pozbawienia wolności dla Piotra K. i Jakuba G., wypłata zadośćuczynienia dla poszkodowanej i jej rodziny oraz zakaz zbliżania się i kontaktów z pokrzywdzoną. Sąd Okręgowy w Łomży wydał wyrok w sprawie porwania i gwałtu w Jabłonce Kościelnej.

Przypominamy, że do zdarzenia doszło 22 marca 2017 roku w miejscowości Jabłonka Kościelna. 15-letnia mieszkanka powiatu wysokomazowieckiego wracając ze szkoły została wciągnięta do samochodu przez dwóch mężczyzn, a następnie wywieziona do lasu, gdzie doszło prawdopodobnie do czynów przeciwko wolności seksualnej. Więcej na ten temat pisaliśmy >>>TUTAJ<<<.

Po zatrzymaniu mężczyzn zastosowano wobec nich tymczasowy areszt. Wczoraj, 5 marca w Sądzie Okręgowym w Łomży odbyła się rozprawa podczas, której zapadł wyrok. Ze względu na dobro nieletniej pokrzywdzonej rozprawa została utajniona, podobnie jak uzasadnienie wyroku.

Do wiadomości publicznej przedstawiony został jedynie wymiar wyroku. Piotr K. otrzymał karę pozbawienia wolności na okres 6 lat i 8 miesięcy, natomiast Jakub G. - karę pozbawienia wolności na okres 3 lat i 6 miesięcy. Ponadto oskarżeni muszą wypłacić pokrzywdzonej i jej rodzinie zadośćuczynienie w łącznej kwocie 32 tys. złotych. Mężczyźni mają również zakaz kontaktowania się z dziewczynką i zbliżania się do niej na odległość mniejszą niż 100 m przez okres 5 lat.

Warto dodać, że wyrok Sądu Okręgowego w Łomży nie jest prawomocny.


BD, źródło Radio Białystok


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: