REKLAMA:

Koncert muzyki kameralnej w Café Muza [foto]

kultura
04.03.2018 r., godz. 21.00
Utwory znanych kompozytorów zaprezentowała dziś zambrowskiej publiczności młoda skrzypaczka - Natalia Wojciechowska. Wieczór wzbogaciła recytacja wierszy w wykonaniu aktorek z Teatru Młodego Aktora.

Koncert pt. „Zimowe inspiracje na skrzypce” odbył się dzisiejszego wieczoru w kawiarni Café Muza w Centrum Kultury w Zambrowie. Przed zgromadzoną publicznością zaprezentowała się młoda zambrowska skrzypaczka Natalia Wojciechowska wraz z akompaniatorką Anną Kamińską.

Natalia Wojciechowska jest uczennicą Miejskiego Gimnazjum Nr 1. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie w klasie skrzypiec. Naukę gry na tym instrumencie kontynuuje w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Łomży. Natalia bierze udział w wielu konkursach na terenie Polski i za granicą, zdobywając liczne nagrody. Warto dodać, że młoda skrzypaczka w tym roku została laureatką stypendium ufundowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”, a 24 lutego odebrała nagrodę Burmistrza Miasta Zambrów – Zambrowskiego Żubra, w kategorii „Osobowość Roku”.

Podczas dzisiejszego recitalu artyści zaprezentowali utwory znanych kompozytorów. Warto wspomnieć, że występ Natalii Wojciechowskiej wzbogaciła recytacja wierszy w wykonaniu aktorek z Teatru Młodego Aktora: Patrycji Wojciechowskiej oraz Anny Banasik.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: