REKLAMA:

Uczniowie „Czerwoniaka” na Sweet Expo

edukacja
02.03.2018 r., godz. 15.50
Uczniowie „Czerwoniaka” na Sweet Expo
Ostatniego dnia lutego uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich Technikum Żywieniowego z Zespołu Szkół Nr 1 w Zambrowie uczestniczyli w Targach Cukierniczych Sweet Expo w Warszawie, zwiedzali Pałac w Wilanowie oraz obejrzeli spektakl teatralny w Klubie Komediowym.

Pomimo zimowej aury młodzieży z „Czerwoniaka” udało się odwiedzić wszystkie zaplanowane miejsca. Udział w Targach Sweet Expo był okazją do poznania tradycyjnych i nowoczesnych metod wypieku chleba i ciast, maszyn i urządzeń cukierniczych, a także nowatorskich metod technologicznych w branży gastronomicznej. Niewątpliwą atrakcją była degustacja lodów o różnorodnych smakach, soków, ciasteczek, czekolad i wielu innych słodkości.

Ważnym punktem Targów było poznanie Kurta Schellera - szwajcarskiego krytyka kulinarnego, szefa kuchni i założyciela Akademii Kulinarnej, znanego z programów kulinarnych „MasterChef”, „Hell’s Kitchen”, „Alfabet kulinarny Kurta Schellera” oraz „Top Chef”. Na warsztatach odbywały się pokazy, gdzie uczniowie mogli zdobyć nowe wiadomości z zakresu cukiernictwa, podziwiać kolorowe torty i ciasta, a także spróbować kawy przyrządzonej przez baristów.

Oszołomieni różnorodnością smaków i barw słodkich wypieków wszyscy udali się na lekcję historii w Muzeum Pałacu króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Wraz z przewodnikiem zwiedzano komnaty królewskie, podziwiano wnętrze pałacu i jego symbolikę oraz bezcenne pamiątki związane z rodem Sobieskich. Pałac w Wilanowie zaskoczył młodzież bogactwem dekoracji, rzeźb, malowideł o tematyce mitologicznej i portretów królewskiej rodziny.

Ostatnim punktem wycieczki był spektakl pt. „Speed Dating” w Klubie Komediowym na Nowowiejskiej. Uczniowie pierwszy raz mieli okazję obejrzeć teatr improwizowany, który pozwala na aktywny kontakt z publicznością, a na scenie tworzy się świat wyobraźni pomiędzy aktorami a widzem. Młodzież wykazała się zaangażowaniem i pomysłowością w tworzeniu scenariusza.

Nie była to pierwsza wyprawa uczniów klas technikum żywienia na Targi Gastronomiczne. Wcześniej uczestniczyli już w pokazach odbywających się w Łodzi, Nadarzynie, Warszawie i Gdańsku. W przyszłym roku szkolnym planowany jest wyjazd na targi do Poznania.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: