REKLAMA:

Kronika kryminalna z dnia 1 marca 2018 r.

policja
02.03.2018 r., godz. 13.30
Informujemy o wybranych zdarzeniach o charakterze kryminalnym, wypadkach i pożarach, do jakich doszło od 3 stycznia do 1 marca 2018 r. na terenie naszego powiatu.

:: Atak hakerów na konta bankowe? Nowa metoda oszustów „na policjanta”
Policjanci z Zambrowa otrzymali zgłoszenie o tym, że oszuści dzwonili 1 marca do osób starszych na terenie powiatu zambrowskiego. Tym razem przestępcy, podając się za policjantów, twierdzili, że prowadzą akcję związaną z atakami hakerskimi. W rozmowach telefonicznych informowali, że hakerzy będą rzekomo włamywać się na konta bankowe. WIĘCEJ»»»

:: Kolejny pożar sadzy w kominie [foto]
28 lutego dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Zambrowie odebrał zgłoszenie o pożarze w domu jednorodzinnym w miejscowości Zagroby-Łętownica. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwie jednostki z JRG Zambrów oraz druhów ochotników z OSP Ostrożne. Jak się okazało doszło do zapalenia sadzy w kominie. WIĘCEJ»»»

:: Pożar sadzy w domu jednorodzinnym
22 lutego doszło do pożaru sadzy w domu jednorodzinnym na Woli Zambrowskiej. Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy jednostki z JRG Zambrów. Strażacy ugasili szybko palenisko. WIĘCEJ»»»

:: TIR zderzył się z osobówką na obwodnicy Zambrowa
21 lutego na obwodnicy Zambrowa doszło do zderzenia się dwóch pojazdów: osobowego mercedesa oraz samochodu ciężarowego. Sprawcą tej kolizji był kierowca TIRa, który zajechał drogę wyprzedzającej go osobówce. WIĘCEJ»»»

:: Kolizja w Wądołkach-Bućkach [foto]
19 lutego doszło do kolizji dwóch pojazdów na skrzyżowaniu w Wądołkach-Bućkach. W zdarzeniu lekko ucierpiał również trzeci pojazd. Przyczyną kolizji było nieudostępnienie pierwszeństwa przez kierowcę pojazdu wyjeżdżającego z drogi podporządkowanej. WIĘCEJ»»»

:: Dramat zwierząt w gminie Rutki. 18 krów padło z głodu
18 krów padło z głodu w jednym z gospodarstw w gminie Rutki. Ich ciała leżały prawie 2 tygodnie. Policja zatrzymała 24-letnią właścicielkę gospodarstwa. Prokuratura Rejonowa w Zambrowie postawiła jej zarzuty znęcania się nad posiadanymi zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem, w okresie od grudnia 2017 roku, a także utrzymywania ich w niewłaściwych warunkach, bez pokarmu i wody. WIĘCEJ»»»

:: Przewoził ponad kilogram marihuany i niebezpieczne przedmioty
Na terenie powiatu zambrowskiego kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu kolneńskiego, który w swoim samochodzie przewoził ponad kilogram marihuany. Zatrzymany mężczyzna trafił do aresztu. WIĘCEJ»»»

:: Pożar mieszkania w bloku przy ul. Papieża Jana Pawła II w Zambrowie
15 lutego doszło do pożaru mieszkania w jednym z bloków na osiedlu Jana Pawła II w Zambrowie. 64-letniego mężczyznę przebywającego wewnątrz zadymionego mieszkania wyciągnęli sąsiedzi. Następnie został on przekazany służbom ratunkowym, które przetransportowali go do szpitala. Mężczyzna miał poparzenia ciała. WIĘCEJ»»»

:: Kolizja na rondzie w Nagórkach [foto]
Osobowy ford zjeżdżając z ronda uderzył w tył naczepy samochodu ciężarowego. Zdarzenie miało miejsce 14 lutego w miejscowości Nagórki Jabłoń. WIĘCEJ»»»

:: Gaz wydobywał się w pracowni „Czerwoniaka”
13 lutego dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Zambrowie odebrał zgłoszenie o wydobywaniu się gazu w jednym z pomieszczeń znajdujących się w budynku Zespołu Szkół Nr 1 w Zambrowie. Na miejsce udały się dwa zastępy zambrowskiej straży, a także wezwane wcześniej pogotowie gazowe. Na miejscu okazało się, że doszło do rozszczelnienia instalacji butli gazowej. WIĘCEJ»»»

:: Zambrowscy policjanci uratowali 93-latka
93-latek stracił przytomność w swoim domu. Wyziębiony i niedotleniony trafił do szpitala. Jak się okazało mężczyzna przewrócił się w sobotę 10 lutego i przez dwa dni był nieprzytomny. WIĘCEJ»»»

:: Dachowanie w gminie Rutki. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia
W nocy z 11 na 12 lutego doszło do dachowania osobowego citroena na jednej z lokalnych dróg w gminie Rutki. Przybyli na miejsce strażacy i policjanci nie zastali nikogo przy pojeździe.WIĘCEJ»»»

:: Napadli na ekspedientkę sklepu. Zostali zatrzymani i tymczasowo aresztowani
9 lutego trzech mieszkańców Zambrowa napadło na ekspedientkę sklepu w miejscowości Pniewo. Mężczyźni zaatakowali kobietę gazem pieprzowym i ukradli jej torebkę. Sprawcy zostali zatrzymani w okolicy miejscowości Pęsy Lipno. WIĘCEJ»»»

:: Przyjechał ciągnikiem siodłowym. Po spożyciu alkoholu. Na komendę policji...
9 lutego 31-letni obywatel Białorusi zgłosił się do zambrowskiej komendy, aby odebrać zatrzymany mu kilka dni wcześniej dowód rejestracyjny. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby mężczyzna nie przyjechał ciągnikiem siodłowym będąc po spożyciu alkoholu. WIĘCEJ»»»

:: Tragiczny wypadek na DK8. Dwie osoby nie żyją
Do tragicznego wypadku doszło 9 lutego na drodze krajowej nr 8 w okolicach miejscowości Cibory – Kołaczki (powiat białostocki). Jadący w kierunku Zambrowa tir uderzył w stojące po prawej stronie dwie osobówki, w wyniku czego dwie osoby zginęły na miejscu. WIĘCEJ»»»

:: Pijany doprowadził do kolizji
5 lutego zambrowska drogówka przeprowadziła działania pod nazwą „trzeźwość”. Podczas gdy na głównych drogach trwały wzmożone kontrole, jeden z kierowców pojazdu dostawczego marki Ford Transit postanowił ominąć punkty blokadowo-kontrolne i zjechał w boczną drogę. Wyjeżdżając z miejscowości Stare Zakrzewo wymusił pierwszeństwo prawidłowo jadącemu w kierunku Tabędza kierowcy samochodu osobowego marki Hyundai Tucson, czym doprowadził do zderzenia się pojazdów. WIĘCEJ»»»

:: Ukradła kartę płatniczą i wypłaciła sobie pieniądze
4 lutego policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie zatrzymali 26-latkę, podejrzaną o kradzież karty bankomatowej wraz z kodem PIN. Kobieta przy jej użyciu wypłaciła znaczną sumę pieniędzy z bankomatu. WIĘCEJ»»»

:: Kolizja na DK63
1 lutego doszło do kolizji na drodze krajowej nr 63 Zambrów – Łomża. Samochód terenowy uderzył osobówkę podczas wyprzedzania. Następnie wpadł do rowu i dachował.
WIĘCEJ»»»

:: Nietrzeźwy leżał tuż przy rzece. Wyciągnęli go policjanci
1 lutego mężczyzna zsuwał się po skarpie do Jabłonki. Policjanci zostali poinformowani o zdarzeniu przez mężczyznę, który przejeżdżał obok ulicą. Przybyli na miejsce mundurowi natychmiast zeszli do wody i wyciągnęli z niej 49-latka, który okazał się nietrzeźwy. WIĘCEJ»»»

:: Zatrzymane trzy osoby poszukiwane listami gończymi
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie uzyskali pod koniec stycznia informacje na temat miejsca przebywania osób poszukiwanych listami gończymi. Ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości chcieli uniknąć kary za przestępstwa dotyczące oszustw, spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz niepowrót do Zakładu Karnego. WIĘCEJ»»»

:: KAS zlikwidowała kolejne automaty do gier
7 nielegalnych automatów do gier hazardowych zatrzymali funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Łomży. Urządzenia działały w 2 lokalach zlokalizowanych w naszym mieście. Organizatorom procederu grożą wysokie kary grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności. WIĘCEJ»»»

:: Dachowanie dwóch osobówek [foto]
31 stycznia osobowy mercedes dachował na drodze ekspresowej S8. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Dzień wcześniej w sąsiednim powiecie również miało miejsce dachowanie. W akcji uczestniczyli strażacy z Zambrowa i Starego Laskowca. WIĘCEJ»»»

:: Zaginęła 17-letnia mieszkanka Zambrowa
Zambrowska policja 29 stycznia rozpoczęła poszukiwania 17-letniej mieszkanki Zambrowa. Dziewczyna dwa dni wcześniej wyszła ze swojego miejsca zamieszkania w Zambrowie i nie powróciła oraz nie nawiązała kontaktu. Po kilku dniach na szczęście została odnaleziona..WIĘCEJ»»»

:: Pożar w zajezdni PKS-u [foto+video]
8 zastępów straży pożarnej z PSP Zambrów i okolicznych OSP brało udział w gaszeniu pożaru, który wybuchł 25 stycznia w zambrowskiej zajezdni PKS NOVA S.A. Ogniem objęta została część budynku oraz jeden ze stojących w nim autobusów. WIĘCEJ»»»

:: Uwaga kierowcy! Wskutek wypadku droga zablokowana [foto]
Do zdarzenia doszło 23 stycznia na drodze jednopasmowej między rondem na DK63, a obwodnicą Zambrowa. W zdarzeniu uczestniczyły bus oraz samochód ciężarowy z naczepą. W momencie, gdy ciężarówka jechała w kierunku obwodnicy, jadący z przeciwnej strony bus zjechał naprzeciwległy pas. Kierowca ciężarówki próbował uniknąć zderzenia czołowego, jednak po uderzeniu bocznym pojazd tir przewrócił się na bok i przebił barierki ochronne. WIĘCEJ»»»

:: Wdarł się do domu i usiłował dokonać rozboju. Został tymczasowo aresztowany
Prokuratura Rejonowa w Zambrowie prowadzi śledztwo przeciwko Pawłowi K. podejrzanemu o zakłócenie miru domowego i usiłowanie rozboju na osobie Kazimierza M. Do zdarzenia doszło 19 stycznia wieczorem w miejscowości Długobórz. WIĘCEJ»»»

:: Zderzenie dwóch osobówek na drodze Zambrów – Cieciorki [foto]
15 stycznia dwa samochody osobowe zderzyły się na drodze Zambrów - Cieciorki. Jednego z kierowców trzeba było przetransportować do szpitala w Łomży. Kierowca drugiego pojazdu był natomiast nietrzeźwy, jednak paradoksalnie to nie on miał być sprawcą zderzenia pojazdów. WIĘCEJ»»»

BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: