REKLAMA:

Atak hakerów na konta bankowe? Nowa metoda oszustów „na policjanta”

policja
01.03.2018 r., godz. 14.15
Zambrowscy policjanci otrzymują coraz częściej sygnały od mieszkańców naszego powiatu, dotyczące prób oszustw na tzw. "policjanta". Funkcjonariusze apelują o rozwagę przy podejmowaniu szybkich decyzji finansowych. Bądźmy ostrożni i nie dajmy się nabrać przestępcom.

Policjanci z Zambrowa otrzymali zgłoszenie o tym, że oszuści dzwonili dziś do osób starszych na terenie powiatu zambrowskiego. Tym razem przestępcy, podając się za policjantów, twierdzili, że prowadzą akcję związaną z atakami hakerskimi. W rozmowach telefonicznych informowali, że hakerzy będą rzekomo włamywać się na konta bankowe.

Jednym z przypuszczeń zambrowskich funkcjonariuszy, dotyczących takiej metody działania oszustów, jest próba wymuszenia przez seniorów wypłat pieniędzy z bankomatów i być może próba dokonania na nich rozboju. Przypominamy więc, że policjanci nigdy nie rozmawiają o prowadzonych przez siebie sprawach przez telefon! Nigdy nie proszą o wypłacanie i przekazywanie jakichkolwiek pieniędzy w celu ich „zabezpieczenia” przed oszustami.

Policjanci apelują też do opiekunów osób starszych - informujmy naszych rodziców i dziadków o tym procederze. Ostrzegajmy przed osobami, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość i ufność. Powiedzmy im, jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni z prośbą o szybkie przekazanie dużej sumy pieniędzy. Wykorzystujmy do tego celu rodzinne spotkania, świąteczne obiady, czy przypadkowe wizyty. Wszystko po to, by w porę ostrzec naszych bliskich. Zwróćmy też uwagę na tego typu zagrożenie otaczającym nas samotnym seniorom. Pamiętajmy - zwykła ostrożność i wiedza o metodach działania przestępców może uchronić starsze osoby przed utratą oszczędności całego życia.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: