REKLAMA:

Od jutra zapisy w zambrowskich przedszkolach

edukacja
28.02.2018 r., godz. 10.45
Chcesz zapisać swoją pociechę do jednej z placówek przedszkolnych w Zambrowie? Nie zwlekaj! Jutro rozpoczyna się rekrutacja w zambrowskich przedszkolach.

1 marca rozpoczyna się rekrutacja w zambrowskich placówkach przedszkolnych. Rodzice, którzy chcą zostawić swoją pociechę pod opieką w placówce przedszkolnej, muszą wypełnić kwestionariusz i złożyć go w budynku przedszkola, do którego dziecko ma uczęszczać. Rekrutacja trwa do 16 marca. Formularze rekrutacyjne dostępne są w każdym przedszkolu.

W Zambrowie funkcjonują obecnie cztery przedszkola publiczne: Miejskie Przedszkole Nr 1 „Akademia Malucha”, Miejskie Przedszkole Nr 3, Miejskie Przedszkole Nr 4 „Biedronki” oraz Miejskie Przedszkole Nr 6. Od nowego roku szkolnego działać będzie również Miejskie Przedszkole Nr 5, które zostanie utworzone w budynku obecnej Szkoły Podstawowej Nr 5 w Zambrowie. Osoby zainteresowane pozostawieniem swoich pociech pod opieką w nowej placówce, będą mogli składać formularze rekrutacyjne do komisji powołanej w Miejskim Przedszkolu Nr 6 przy ul. 71. Pułku Piechoty 10 w Zambrowie.

W postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2018/2019 obowiązują kryteria określone w ustawie o systemie oświaty, tzw. kryteria ustawowe. W przypadku zambrowskich przedszkoli mają one jednakową wartość. Wśród punktowanych kryteriów są następujące pozycje: wielodzietność rodziny, niepełnosprawność kandydata, niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata, niepełnosprawność obojga rodziców kandydata, niepełnosprawność rodzeństwa kandydata, samotne wychowywanie kandydata w rodzinie, objęcie kandydata pieczą zastępczą, miejsce zamieszkania na terenie miasta Zambrów.

W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych w pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po zakończeniu tego etapu dane przedszkole dysponuje nadal wolnymi miejscami, to komisja przeprowadzi drugi etap postępowania rekrutacyjnego lub postępowanie uzupełniające. Wówczas o przyjęciu będą decydować kryteria określone przez samorząd Miasta Zambrów. Są to: status zatrudnienia rodziców lub opiekunów prawnych (oboje rodziców pracujących lub prowadzenie działalności gospodarczej, jeden rodzic pracuje lub prowadzi działalność gospodarczą), lokalizacja przedszkola (najbliżej miejsca zamieszkania, najbliżej miejsca pracy jednego z rodziców), posiadanie przez dziecko rodzeństwa korzystającego z usług danego przedszkola, deklarowany pobyt dziecka powyżej 5 godzin dziennie oraz miejsce zamieszkania na terenie Zambrowa.

Wstępne listy kandydatów przyjętych do zambrowskich przedszkoli zawisną 5 kwietnia na tablicach informacyjnych każdego przedszkola. Wówczas rodzice dzieci przyjętych do danego przedszkola będą musieli potwierdzić, w postaci pisemnego oświadczenia, wolę korzystania z opieki danej placówki (do 12 kwietnia). Następnie komisja rekrutacyjna poda do publicznej wiadomości listę kandydatów przyjętych i nie przyjętych.

W przypadku, gdy po przeprowadzeniu podstawowej rekrutacji przedszkole będzie nadal dysponowało wolnymi miejscami, w dniach 25 – 27 kwietnia placówka będzie miała obowiązek przeprowadzenia postępowania uzupełniającego. Po nim, 25 maja, placówka ogłosi listę dzieci przyjętych i nieprzyjętych. Wówczas rodzice będą musieli potwierdzić, w postaci pisemnego oświadczenia, wolę korzystania z opieki danej placówki (do 1 czerwca). Ostateczne listy, przyjętych dzieci do danego przedszkola, zostaną podane do publicznej wiadomości 6 czerwca.

BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: