REKLAMA:

Miasto przyznało dotacje na wsparcie zadań publicznych

samorząd
27.02.2018 r., godz. 22.30
Zambrowski Klub Sportowy "Olimpia", Zambrowski Klub Karate Kyokushin, Stowarzyszenie Sportowe "Rekord Zambrów", Stowarzyszenie NexXTeaM, UKS ORKAN Zambrów, MSZS w Zambrowie, Mazowiecko-Podlaski Klub Karate, Caritas Diecezji Łomżyńskiej, Stowarzyszenie „Szansa” - te organizacje, stowarzyszenia i instytucje działające na terenie Zambrowa otrzymały dotacje z budżetu Miasta na wsparcie zadań publicznych.

Samorząd Miasta Zambrów co roku wspiera różne stowarzyszenia, instytucje i organizacje pozarządowe dziające w naszym mieście. Łącznie, na wsparcie zadań publicznych takich podmiotów, z budżetu miasta w tym roku wydatkowano kwotę 785 tys. zł. Większość, bo aż 70% przeznaczonych kwot, trafiło do trzecioligowej Olimpii Zambrów.

Pierwsze zadanie nosi nazwę „Przedsięwzięcie realizowane przez kluby sportowe w zakresie sportów drużynowych, uczestniczących w cyklu systematycznych rozgrywek województwa podlaskiego w kategoriach młodzieżowych”. Na realizację tego zadania z budżetu Miasta Zambrów wydatkowano kwotę 120 000 zł (20 000 zł więcej niż w roku 2017). Dotacje otrzymali: ZKS Olimpia – 60 000 zł, Rekord Zambrów – 40 000 zł, NexXTeaM – 12 000 zł i UKS ORKAN – 8 000 zł.

W ramach kolejnego zadania pn. „Przedsięwzięcie realizowane przez kluby sportowe w zakresie sportów indywidualnych w cyklu turniejów i zawodów na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i krajowym” Miasto Zambrów przyznało dotacje w łącznej kwocie 25 tys. zł. Biorąc pod uwagę ocenę końcową, dotacje na realizację zadania przyznano dwóm podmiotom. 15 000 zł trafiło do Zambrowskiego Klubu Karate Kyokushin, natomiast pozostała kwota, czyli 10 000 zł – do Mazowiecko–Podlaskiego Klubu Karate.

Samorząd przeznaczył także pieniądze na promocję i wspieranie utalentowanej młodzieży. Na ten cel 35 000 zł otrzymał Miejski Szkolny Związek Sportowy w Zambrowie. Z tej kwoty 30 000 zł zostało przeznaczone na dowóz uczniów na zawody, zaś pozostała kwota – na organizację międzyszkolnych zawodów sportowych. Pieniądze w ramach tego samego konkursu otrzymał także Uczniowski Klub Sportowy „ORKAN” działający przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Zambrowie. W jego przypadku kwota dofinansowania wyniosła 5 000 zł.

Podobnie jak w poprzednim roku najwięcej pieniędzy na rozwój sportu samorząd Miasta Zambrów przeznaczył w ramach zadań pn. „Przedsięwzięcie realizowane przez klub sportowy uczestniczący w cyklu systemowych rozgrywek sportowych powyżej IV ligi, które w sposób bezpośredni przyczyni się do rozwoju sportu na obszarze Miasta Zambrów” oraz „Współzawodnictwo pomiędzy zawodnikami uczestniczącymi w treningach i rozgrywkach ligowych powyżej IV ligi”. W tym roku na te zadania samorząd przeznaczył tyle samo pieniędzy, co w roku poprzednim, czyli 550 000 zł. Pieniądze trafią do Zambrowskiego Klubu Sportowego „Olimpia”, który aktualnie występuje w rozgrywkach III ligi piłki nożnej.

Miasto ogłosiło także konkurs ofert na wsparcie zadań publicznych z zakresu organizacji i promocji wolontariatu w 2018 roku. W tym przypadku wybrano ofertę Caritas Diecezji Łomżyńskiej, a kwota dofinansowania wyniesie 30 tys. zł. Ponadto rozstrzygnięto konkurs na wsparcie zadań publicznych z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych. Tu wybrano ofertę Stowarzyszenia „Szansa” w Zambrowie, które otrzyma z budżetu miasta 20 000 zł.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: