REKLAMA:

Młodzież z SP4 na wystawie „Eksperymentuj!”

edukacja
26.02.2018 r., godz. 21.20
Uczniowie z SP4 w Naukobusie, 22.02.2018 r.
Uczniowie zambrowskiej "Czwórki" eksperymentowali w Naukobusie. Przekonali się, jak trudno mówić, gdy głos w słuchawkach słychać z opóźnieniem, poznali zasadę tworzenia filmów animowanych i doświadczyli, jak działa teoria zachowania momentu pędu.

Uczniowie klasy VII A oraz członkowie Klubu Młodego Odkrywcy „Exodus” działającego przy Szkole Podstawowej nr 4 w Zambrowie, uczestniczyli w ubiegły czwartek, 22 lutego w interaktywnej wystawie „Eksperymentuj!” w ramach projektu Naukobus. Korzystając z gościnności Szkoły Podstawowej w Kołakach Kościelnych, młodzież miała okazję po raz kolejny doświadczać wielu zagadnień naukowych prezentowanych przez warszawskie Centrum Nauki Kopernik.

Samodzielne eksperymentowanie oraz objaśnienia edukatorów pomagały zrozumieć różne zjawiska z dziedziny fizyki, biologii i matematyki. Siedząc np. na wirującym krześle można było w praktyce doświadczyć, jak działa teoria zachowania momentu pędu, siła odśrodkowa.

- „Naszą uwagę najbardziej przyciągnęła kula plazmowa, obrotowe krzesło oraz zagadka polegająca na tym, żeby wraz z partnerem rozwiązać swoje ręce. Dowiedzieliśmy się również, że na 1 cm2 powierzchni naciska 10 kg powietrza. Przekonaliśmy się, jak trudno mówić, gdy nasz głos w słuchawkach słychać z opóźnieniem. Poznaliśmy też zasadę tworzenia filmów animowanych - rysowaliśmy stopklatki, a następnie wkładaliśmy kartkę w obrotowy walec i oglądaliśmy np. bieg sportowca.” – wspomina jedna z uczennic.

Na koniec wszyscy uczestnicy wystawy otrzymali ulotki pt. „Poradnik młodego naukowca” z doświadczeniami, które można przeprowadzić w domu.

- „Uczniom bardzo podobała się tematyka wystawy. Z przyjemnością rozwiązywali łamigłówki, uczyli się poprzez zabawę i eksperymenty. Oby takich kontaktów z nauką było jak najwięcej!” – podsumowuje nauczycielka z SP4 Agata Czarniakowska.

RN


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: