REKLAMA:

Prezentacje Edukacyjno–Doradcze w „Czerwoniaku” [foto+video]

edukacja
26.02.2018 r., godz. 15.00
Prezentacje Edukacyjno–Doradcze w „Czerwoniaku”
Dobrze wybrana szkoła to połowa sukcesu w karierze edukacyjnej każdego człowieka. Chcąc umożliwić uczniom zapoznanie się z ofertą kształcenia różnych uczelni wyższych, w murach „Czerwoniaka” kolejny już rok z rzędu zorganizowano targi edukacyjne.

Setki uczniów z najstarszych klas szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w XVI Prezentacjach Edukacyjno-Doradczych „Uczelnie w powiecie”, które odbyły się dziś (26 lutego) w hali sportowej przy Zespole Szkół Nr 1 im. gen. Stefana „Grota” Roweckiego w Zambrowie. Organizatorami targów, wspólnie z dyrekcją „Czerwoniaka”, byli: Starostwo Powiatowe w Zambrowie oraz dwutygodnik „Wieści Podlaskie”.

- „Cieszymy się, że w tym roku bardzo dużo mamy ofert uczelni wyższych, ale i nie tylko, bo mamy też na przykład stoisko policji i Ochotniczych Hufców Pracy.” - powiedział nam Starosta Zambrowski Robert Maciej Rosiak. - „Uczniowie mogą na miejscu dowiedzieć się, jakie kierunki kształcenia są im oferowane i być może już po tych targach podejmą tę swoją najważniejszą decyzję, czyli o podjęciu studiów na danym kierunku.” - dodał.

W ramach targów edukacyjnych maturzyści wybierający się na studia zapoznali się z ofertami edukacyjnymi uczelni wyższych z naszego regionu. Swoje propozycje prezentowali przedstawiciele Politechniki Białostockiej, Uniwersytetu w Białymstoku, Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie, Młodzieżowego Centrum Kariery w Zambrowie, Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży, Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, Niepaństwowej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Białymstoku, Wyższej Szkoły Finansów o Zarządzania w Białymstoku, czy Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Było też stoisko policji, gdzie mundurowi zachęcali do wstąpienia w szeregi ich formacji.

- „Jest to okazja do tego, aby bez wyjazdu do wielu szkół na dni otwarte spotkać się w jednym miejscu z kilkunastoma uczelniami, porównać ich ofertę. Często składa się, że na różnych uczelniach są te same kierunki, więc można porównać warunki studiowania. W odróżnieniu od dni otwartych, jest to także okazja do tego, żeby sobie porozmawiać z przedstawicielami uczelni (…) Przez te 16 lat okazało się, że ta impreza cieszy się zaufaniem i powodzeniem u uczniów, u nauczycieli, u rodziców, a także u władz samorządowych, które temu patronują.” - powiedział nam redaktor naczelny dwutygodnika „Wieści Podlaskie” Wiesław Sokołowski.

Na zakończenie przedstawiciele Politechniki Białostockiej otrzymali puchar za najciekawsze stoisko Prezentacji Edukacyjno–Doradczych „Uczelnie w powiecie”.

Poniżej galeria zdjęć oraz skrót video z dzisiejszych Prezentacji Edukacyjno-Doradczych. Zachęcamy do oglądania.ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: